Lustivere külaseltsi juht käis presidendi vastuvõtul

 

Tänavusele Eesti Vabariigi 96. aastapäeva pidulikule presidendi vastuvõtule Pärnu kontserdimajja oli kutsutud ka Lustivere külaseltsi juhatuse esimees Riina Paluoja koos abikaasaga. Teatavasti nimetati Lustivere külade piirkond eelmisel aastal Eesti aasta külaks ja Riina Paluoja sõnul teda just tänu selllele pidulikule vastuvõtule kutsutigi. Kutse jõudis kohale juba möödunud aasta detsembris ja Riina Paluoja tunnistas, et kuigi ta selle saamist ette aimas, tekkis ikka kahtlus, kas minna või ei. Lustivere rahvas soovitas tal kindlasti vastuvõtule minna, sest sellist võimalust ei tohi kasutamata jätta. Seepärast andiski Riina oma tulekust vastuvõtu korraldajatele teada, mispeale talle saadeti talle kohanumbrid ja visiitkaart, kus kirjas, kellena kutsutud külalist vastuvõtul tutvustatakse.

Presidendipaariga kätlemist tuli tal oodata umbes tund ja ta sattus nende külaliste seltskonda, kes said presidendipaari tervitada pärast väikest vaheaega. Sellel ajal pakuti vastuvõtu külalistele suupisteid. Samas ei teadnud nad, et pärast vaheaega presidendipaariga kätlema minejad peavad moodustama n-ö elava järjekorra, sest neid polnud ametite või tiitlite järgi järjekorda pandud. Nii jäid Riina Paluoja ja tema abikaasa Ivar kätlemisel üsna viimaste hulka. Kui külarahvas Riina Paluojalt hiljem küsis, mida ta presidendile ütles, vastas ta, et kutsus riigipea Lustiverre külla.

Lustivere esindajad päeval Pärnus Kaitseväe paraadi vaatamas ei käinud, küll aga jäid pärast kätlemistseremooniat tantsima.   Riina Paluoja sõnul tema enne presidendi vastuvõttu eriti ei närveerinud, aga tema abikaasa pabistas päris kõvasti. Nüüd on ta väga rahul, et tal oli au ja võimalus nii tähtsal sündmusel osaleda ja et on nüüd väga väärtusliku kogemuse võrra rikkam.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus