Lustivere külaselts hakkab teiste seltsidega koostööd tegema

Lustivere koolimajja kogunes rahvast Kamari Haridusseltsist, Pajusi külaseltsist, Adavere Mõisa Seltsist, Võisiku-Kundrussaare seltsist Ewa, Umbusi ja Pauastvere külast ning Lääne-Virumaa Palasi külaseltsist. Tervituskontserdi andsid külalistele kohaliku kooli ja kultuurimaja isetegevuslased. Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson andis ülevaate Lustivere piirkonna küladest ning koos kooli direktori Malle Tuuriga tehti ringkäik koolimajas.

Lustivere külaseltsi eestvedaja Riina Paluoja sõnul oli kokkukutsumise eesmärgiks seltside ja külade omavahelise koostöö algatamine. Seepärast alustatigi üksteisele oma rõõmude ja murede tutvustamist. Ülar Loolaid Maaelu Arengu Instituudist kõneles kokkutulnutele võimalikest koostöövariantidest seltsi sees ja seltside vahel. Põltsamaa vallavalitsuse arendusnõuniku Pille Kamsi juhatusel üritati koos välja selgitada, millist omavahelist koostööd edaspidi teha soovitakse.

Päeva teine pool möödus ühises sõprusringis kultuurimajas. Muusikat tegi Esku külakapell. Mõtted ja ideed ühisteks ettevõtmisteks said kirja, konkreetsed plaanid tehakse ilmselt juba edaspidi.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus