Lustivere koolis on avatud rahvarõivaste näitus

Lustivere põhikoolis avatud rahvarõivaste näitusel saab tutvuda paljude Eesti kihelkondadele rõivastumis- ja ehtekandmisstiiliga.

Lustivere põhikooli direktori Kaire Kampuse sõnul tutvustatakse näitusel Põltsamaa, Suure-Jaani, Maarja-Magdaleena, Jüri ja Tori kihelkonna ja teistegi Eestimaa piirkondade rahvarõivaid. “Eksponaate  saime  Lustiverest ja teisteltki Põltsamaa kandi kultuurikollektiividelt. Näitusel saab ülevaate esivanemate  rõivastumisstiili mitmekülgsusest. Näiteks Suure-Jaani kihelkonnas kandsid naised kuut või seitset erinevat tüüpi seelikut,” ütles koolijuht.

Näitusel saab näha ka sõlgi ja teisi rahvuslikke ehteid. Kaire Kampus tõi vaadata  vööd, mis on pärit tema  vanaema nooruspõlvest, eelmise sajandi esimesest aastakümnest.

Eesti Vabariigi 95. aastapäevale ning pärandkultuuri aastale pühendatud näitus jääb avatuks  8. märtsini ning ootame seda külastama kõiki huvilisi,” ütles Lustivere põhikooli huvijuht Mari-Liis Kolk, kes koos õppealajuhataja ja kohaliku külaelu eestvedaja Riina Paluojaga väljapaneku koostas.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus