Lustivere jalgpalliturniiril osales üheksa võistkonda

Teist korda toimunud Lustivere Mõisa Cupil osales sellel aastal üheksa võistkonda üle Eesti.

Eelmise aasta võitjad FC Selfish (Põltsamaa), tulid sellel aastal oma eelmise aasta tiitlit kaitsma, kuid seekord pidid leppima kolmanda kohaga. Mõisa Cup 2020 võitjateks tulid kohalikud Põltsamaa poisid võistkonna nimega FC Segased, kes mängisid koosseisus Riigo Paumets, Kaarel Põldmaa, Targo Parkala, Margo Parkala, Andreas Alnek, Ander Vaher, Kristjan-Sander Epro, Alvar Kuusik ja Steven Targamaa.

Turniiri esimese koha võttis Põltsamaa meeskond FC Segased, teise koha Tartu võistkond FC Kohvile ja kolmanda samuti Põltsamaa FC Selfish.

„Mõisa cupi ei korralda ma üksi, vaid koos vanema venna Martiniga. Idee tuli sellest, et miks meil ei võiks olla Põltsamaa kandis sellist jalgpalliturniiri, kui meil seisab oma kodukohas täiesti tühjalt üks ilus staadion? Nii panimegi pead kokku ja tegime ära. Nagu näha, siis on sellest väikesest mõttest saanud juba kahe aastaga päris suur turniir. Selle ajaga on platsi olukord ka paremaks läinud ja üritame seda iga aastaga veel paremaks saada. Kuna meil on olemas ka võrkpalliplats, siis võib-olla lisame ühe ala veel juurde. Eks näha ole, mis seis aasta pärast on,“ ütles turniiri korraldaja Marko Uusküla.

Turniiriga jäi Marko Uusküla rahule. „Nagu eelmisel aastal, siis ka seekord vedas ilmaga kõvasti, päike paistis ja võib öelda, et jalgpalli mängimiseks oli ilm liigagi hea. Rõõm on kuulda, kui peale turniiri tullakse ja öeldakse, et oli super turniir ja et ka järgmisel aastal kohtume. Eelmisel aastal käinud võistkonnad, kes lubasid tulla, olidki kohal – tundub, et teeme õiget asja,“ nentis Uusküla.

Eelmisel aastal toetasid turniiri Eesti meistriliigas mängivad Konstantin Vassiljev ja Sergei Lepmets. Sellel aastal panid õla alla Rauno Sappinen, Markus Poom, Trevor Elhi ja Marko Meerits.

„Ainult hea meel, et sellisel tasemel mehed on nõus koostööd tegema ja meie turniiri toetama. See aasta oli põnevust ja rebimist rohkem, sest mitmed mängud läksid penaltite peale ja poolfinaalid ja kohamängud lõppesidki kõik penaltite löömistega. Oli väga tasavägine turniir. Suur heameel oli FC Segaste poiste üle, sest oli näha, et mängiti suure isuga ja iga mängitud mäng ja löödud värav oli neile väga tähtis – nad väärisid võitu! Seda oli näha ka nende emotsioonidest, kui penaltitega turniir ära võideti,“ rõõmustas korraldaja.

„Turniiri kvaliteet on üpris hea, sest juba mänge vilistavad kahe väljaku peal neli kohtunikku, kes on Eesti Jalgpalli Liidu litsentseeritud. Loodame järgmisel aastal veel suuremat osavõttu nii mängijate kui ka pealtvaatajate poolest. Kindlasti toimub Mõisa Cup ka järgmisel aastal, praeguse seisuga on kuupäevaks 17. juuli.“

Üritusele panid õla alla SA Põltsamaa Sport, Moreen OÜ, Palmako AS, Goldberger OÜ, TopGreen OÜ, Reklaamikompanii, Sanitex OÜ, BELIEF Water OÜ, NIVEA, iSport, Mobec AS, Stroman OÜ, Gravex Balti OÜ, Põltsamaa Kultuurikeskus, Sawmill Of Sadala OÜ, Red Bull, Punch Drinks OÜ, Lustivere Külaselts, Markus Poom, Rauno Sappinen, Marko Meerits, Trevor Elhi, Meelis Marmor ja Veiko Saluste.

GERLI RÄNI

blog comments powered by Disqus