Lumeta suusatalv jätkub

4. jaanuaril Jõulumäel toimunud Alexela-Hawaii Expressi suusatamise noortesarja 2020. aasta teine etapp võib jäädagi tükiks ajaks viimaseks koduseks suusavõistluseks. Soe ilm ja vihm on muutnud tänavuse suusatalve olematuks. Nii on juba ära jäetud ka Eesti noorte meistrivõistlused.


Jõulumäel võisteldi klassikatehnika sprindis. Stardis olid ka mitmed meie maakonna noored ja vanad suusatajad. Nagu spordis ikka, oli nii ebaõnne (kukkumiste ja keppide purunemiste näol) kui ka õnnestumisi. Suusatajad pidid tegema keerulistes oludes suuskade puhul valiku, kus nii mõnigi läks klassikarajale hoopis uisusuusaga ja kogu distants läbiti paaristõugetega.

Vanemate suusatajate seas oli finaalis rebimist palju, sest kitsas rada jäi nelja suusataja jaoks napiks. N20 arvestuses võitles endale tubli teise koha Birgit Kasela. Tema kaksikõde Britta jäi kahjuks napilt finaali ukse taha ja saavutas kokkuvõttes 6. koha.

Tauri Kaasik heitles ennast finaali M20 vanuseklassis, kuid lõppvõistlusel pidi kahjuks leppima 4. kohaga.

Hanna-Brita Kaasik saavutas N23 vanuseklassis esikoha, kuid seda ainult kolme suusataja heitluses. Seejuures sõitis ta treeneri soovitusel klassikarajal uisusuusaga.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus