Lümatis saab korvpalli mängida

Lümati korvpallivõistkonnale pakkusid konkurentsi paikkonna noorte esindus ja maavalitsuse neljaliikmeline võistkond. Kohtunik Virge Otsa korraldas parima väljasõelumiseks kolm vooru, mille käigus võisid kõik proovida visketabamust nii korvi alt, vabaviskejoonelt kui platsi servast.

Väga heas vormis oli maavanem Aivar Kokk. Individuaalarvestuses edukaimana vedas ta võidule ka maavalitsuse võistkonna, jättes napilt seljataha Lümati küla esinduse, kelle vahe pronksile tulnud noortega oli samuti väike.

Pärast vabaviskevõistlust asusid õhinaga palli korvi poole lennutama Lümati lapsed. Kõigile sündmusel osalejatele pakkusid kohalikud kokad ja lihaküpsetajad tugevat kehakinnitust.

            Pühapäeval avatud Lümati plats on esimene kolmeteistkümnest septembris avatavast tänavakorvpalliväljakust. Iga omavalitsus saab maavalitsuse initsiatiivil käimalükatud Jõgevamaa harrastusspordiprojekti raames ühe väljaku.

?Projekti ?Välikorvpalliväljakud? vahenditest on ostetud korvpallilauad, kandekonstruktsioonid, võrguga rõngad ja pallid, platsi valmistab ette kohalik omavalitsus, kool, selts või klubi,? täpsustas maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna haridus- ja spordinõunik Heiki Sildnik. Projekt tehakse teoks koostöös Jõgevamaa spordiliiduga Kalju.

            Järgmine tänavakorvpalliplats avatakse kolmapäeval Lustivere Põhikooli juures.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus