Lühidalt spordist

Brid? on meeldiv mõistusemäng

Kui veel viis aastat tagasi mängiti seda maailma mainekaimat kaardimängu organiseeritult vaheldumisi Põltsamaal ja Jõgeval, siis nüüd kahjuks ainult veel Põltsamaal. Kuid ka siin on endisaegade 14-16 paari asemel tavaliselt mängulaudade taga poole vähem võistluspaare. Viimane sügisturniir oli aga vaatamata eelnevale kurtmisele sportlikust küljest jällegi tasavägine. 73 kogutud punktiga said esikoha Jaan Sutt-Villu Ojassalu, kaks punkti vähem kogus teise koha paar Peeter Jaani-Kalle Ojassalu ja kolmanda positsiooni hõivasid 68-punktise tulemusega Mihkel Viirelaid- Lembit Kapp.

Viimasel kolmel aastal on rooside pealinnas Põltsamaal paariturniiridest 14 korral võitnud Viirelaid- Kapp, kümnel korral Sutt-V. Ojassalu, seitsmel korral K. Ojassalu-Jaani, kogudes vastavalt 744, 720 ja 706 punkti.

18. novembril korraldatakse Põltsamaal Eesti väikelinnade brid?iturniir paaridele ja nelikutele. Põltsamaa mängijad on neil turniiridel läbi aegade edukad olnud, viimasel korral Türil.

Sutt-V. Ojasssalu saskus edukad

Põltsamaa piirkonna sügisturniiri III voorus klappis see lihtne ajaviitemäng kõige paremini Jaan Sutil- Villu Ojassalul, kes kogusid 70 punkti, mis andis kindla esikoha ja õiguse valida esimestena auhinnalaualt endale meelepärase. 65 punkti kanti võistlustabelisse Raudlale-A.Haanile, 62 punkti Kõo valla mängijatele Kuusikule-Seilile ja 60 punkti Rõstla- Eku küla paarile Suik-Mikk.

Kolme senimängitud vooruga on Sutt-V.Ojassalu kogunud 198, Palts-M.Haan 184, Juhandi-Samet 182 ja M.Kill – R.Kill 176 punkti.

Oskar Puri

blog comments powered by Disqus