Lühidalt

Laupäeval Jõgeva Pargikabe 2011

Laupäeval, 28. mail algusega kell 10 toimub kesklinna pargi maleväljakul Jõgeva linnapäevade raames traditsiooniline kabeturniir Jõgeva Pargikabe 2011. Võrreldes mullusega on korralduses mitmeid muudatusi, lisaks statsionaarsele mänguväljakule võisteldakse paralleelselt ka teisel, spetsiaalselt selleks võistluseks paigaldatud mängulaual.

Tänavu lubatakse põhivõistlusele kuni 18 kabetajat ja mängitakse kahe miinuse süsteemis, mis tähendab seda, et mängija langeb konkurentsist välja pärast teist kaotust. Viik on kabes levinuim tulemus ja seetõttu selgitatakse pargikabes viigilise tulemusega lõppenud partiis võitja välja samas toimuval lisavõistlusel, kus mängitakse tavatingimustes lühendatud ajakontrolliga. Pargikabes on ajakontrolliks kümme minutit partiile pluss kümme sekundit käigule, mis teeb partii keskmiseks pikkuseks pool tundi.

Võistlejate lõplik koosseis selgub võistluse alguseks, eelülesandmiste põhjal on kahtlemata huvitamaks värske rahvusliku suurmeistri tallinlanna Kaari Vainoneni osavõtt, kes meie parimatele meeskabetajaile on tihti meelehärmi valmistanud. Osavõtjate hulgas on veel Lääne-Virumaa meistrite duo-Maldon Haljas ja Orme Kaul ning meie tugevamad eesotsas Jõgeva Pargikabe 2010 võitja ja kolmanda Uno Plaki ja Kaljo Siimeri ning Kaarel Otsaga.

Pealtvaatajail ja huvilistel on võimalik pärast võistluse jälgimist osaleda rivikabes, tutvuda kabeinventari ja -kirjandusega ning proovida jõudu kabelaual, kabenupud jäävad soovijaile kasutusse kogu suvehooajaks.
i

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Ülekaalukas esikoht

Sakala X suvemängudelt tõid Vladimir Valejev ja Villu Ojassalu Põltsamaale ülekaaluka võidu kurnimängus, visates 60 kaikaga välja 110 kurni, edestades teiseks ja kolmandaks tulnud Pärsti ja Suure-Jaani valla kurnisõpru vastavalt 47 ning 56 kurniga.

Viljandi linna spordiau kaitsesid linnapea Loit Kivistik ja abilinnapea Ardo Agasild. Kõo valla eest olid mängimas 12 võistkonna hulgas naisvõistlejad Kerli ja Kaili Asu. 

Mängiti võrküpalli ja jalgpalli

Põltsamaal pidasid Felixhallis maha huvitava ja tasavägise turniiri võrkpallis Pärnu, Põltsamaa, Tallinna Selveri ja ülikoolilinna Pere Leiva B-klassi võrkpallurid. Finaalmängus alistas Põltsamaa võistkond koosseisus Taavi Arula, Mikk Kesküla, Andre Maisväli, Aleks Kikkas, Sander Kulp, Martin Raudnagel, Märt-Hendrik Olm Pere Leiva 3:0 (geimid 25:23, 25:20, 28:26).

Jalgpallis said siirast rõõmu tunda E-klassi jalgpallipoisid koos isade ja emadega, kui Tartu Tammeka eakaaslased alistati 4:2. D-klassi poisid mängisid Maarduga 4:4. Eelmistel aastatel vabariigis kolmandas liigas mänginud Põltsamaa Sport alistas rahvaliigas kohaliku meeskonna 19:1.

Pere võrkpalli miniliigas said Põltsamaa tüdrukud Eva Valksaare utsitamisel hinnatava kolmanda koha Kohila ja Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi järel.

OSKAR PURI

i

Meie noormaletajad Enn Kleemeieri mälestusvõistlustel edukad

Reedel, 20. mail peeti Tapa Gümnaasiumis Enn Kleemeieri mälestusvõistlused males. Hästi esinesid Jõgeva Gümnaasiumi noormängijad. Kuni 16-a. rühmas (11 võistlejat) võitis Harri Koll viie punktiga viiest. Riho Kööp platseerus kolme punktiga kolmandale kohale.


Kuni 11-aastaste seas oli meie parimaks Janar Riiman, kes kogus kolm punkti ja sai 4. koha (10 võistlejat).
i

ANTS PRII, Jõgeva Gümnaasiumi maleringi juhendaja

blog comments powered by Disqus