Lühidalt

Laiusel peeti kabelahinguid 

Laiuse 29. kabeturniiril oli 35 osalejat, neist 9 noort. Võrdselt 14 punkti kogusid üheksa vooruga Algo Laidvee Tartust ja meie Uno Plakk. 12 punkti said kirja Arvo Koppel, Enno Eerma ja Kaarel Ots.

Nelja naise konkurentsis olid koos meestega mängides Aili Visnapuu teine ja Aime Laur kolmas.

Laiuse kabetajaist oli Ilmar Poltagro teine ja Tanel Poltagro kolmas.

Noortest kogus maksimaalse punktide arvu (16) Marko Tamme Tartust. 13 punktiga järgnes Aleksander Gertsjan, kes on samuti tartlane.

Meie noortest said 9 punkti Jakko Koort ja Rando Koll. Kolm edukamat neidu olid Ly Möller, Triin Valdmaa ja Anette Koidu.

29 aasta jooksul on turniiri kuuel korral võitnud Algo Laidvee. Viiel korral on esimeseks tulnud Edo Jaanuska ning neljal korral mullu manalateele läinud Raimond Tamla.

Suur tänu turniiri toetanud Laiuse POÜ-le, Tiit Maripuule ja tema abimeestele! 

Uudiseid Enn Rüütsalu memoriaalturniirilt

Turniiri kolmandal etapil oli osalejaid 21. Üheksa mänguvooruga kogusid esikolmiku mehed Arvo Koppel, Vello Velbaum ja Raimo Karjus vastavalt 15, 13 ja 12 punkti. 11 punkti said kirja S. Tsistjakov, Kaari Vainonen ning Jõgeva mängijad Uno Plakk ja Urmas Paluoja.

Osalejaid on pärast III etappi kirjas 30. Edetabelit asus 35 punktiga juhtima Kaari Vainonen, ainus naine nendel võistlustel.

Järgnevad R. Karjus, M. Haljas, T. Rist ja T. Tulva, punkte vastavalt 33, 32, 30 ja 30.

SULEV LUHT 

Maailmameister Põltsamaal 

Raasikul 70 aastat tagasi sün-dinud Tõnu Õim tuli esmakordselt kirimale maailmameistriks 1982. aastal sakslase Baumbachi ja venelase Mihhailovi ees. Teise kõrge tiitli võitis ta 17 aastat hiljem. Tõnu Õimu auhindade vitriinis on veel kuldmedalid X maleolümpialt ja Euroopa võistkondlikelt meistrivõistlustelt.

Möödunud pühapäeval andis Tõnu Õim kümnendat korda Põltsamaal malesimultaani (viiki mängisid Ülis Riisalu Jõgevalt ja Kalle Ojassalu Põltsamaalt).  

Koduseinad aitasid

Kui möödunud aastal aitasid koduseinad Pajusi rahvamajas Endel Pajumägi IV mälestusturniiril males esikohale kohaliku valla maletajad, siis sama kordus Kolga-Jaanis V mälestusturniiril Endli sünnipaigas. Võit-jas võistkonnas tõid 3 võidupunkti esimesel laual maletanud Rein Kartau, teisel laual Genadi Popman ja kolmandal laual maletanud kõigil viiel mälestusturniiril võistelnud Kalju Jõenurm.

Veel aitasid üldvõidule kaasa Aire Parts ja Martin Taska. Põltsamaa linn jäi kolga-jaanilastest maha (3 võidupunkti tõid Kaili Neverovskaja, Villu Ojassalu) 1, Pajusi vald (parim 2 punktiga Ants Mägi) 5 ja Põltsamaa vald  (parim 2 punktiga Olev Toom) 6 punktiga.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus