Lühidalt

Jõgevamaa malemeistriks noormängija Ants Marten Prii

Laupäeval Virtuses peetud tiitlivõistluselt puudusid mitmed maakonna tugevamad maletajad. Võimaluse kasutas ära 14-aastane Ants Marten Prii, kes alistas kõik oma vastased ja lisaks mitmetele noortemeistrivõistluste esikohtadele omandas esmakordselt täiskasvanute kuldse medali.

Hõbedase autasu sai Heldur Laumets ja pronksi teenis Arnold Jakobi.
i

ANTS PRII

Pauli päevad Jõgeval

i
Tähistamaks Eesti malesuurmeistri Paul Kerese 95.  sünniaastapäeva ning tema esinemisi rivimales Põltsamaal ja Jõgeval 1949. aastal, korraldab Jõgeva Kabeklubi eeloleval nädalavahetusel traditsioonilised Pauli päevad, kus võisteldakse nii males kui kabes.

Reedel,17. detsembril algusega kell 17 võisteldakse välkmales, laupäeval 18. detsembril on kavas lauamängude mitmevõistlus KAMA. Kell 10 toimub kiirturniir 64-r. kabes, mis on ühtlasi ka klubi seeriavõistluse viimane etapp, ning kell 15.30 kiirturniir males. Pärast turniiri on vestlusring, kus kaasaegsed jagavad oma mälestusi Keresest.

Pühapäeval, 19. detsembril algusega kell 10 peetakse kiirturniir males. Võitjaile medalid, diplomid ja meened. Võistluspaigaks on spordihoone Virtus Jõgeval Aia tänav 40.
Ootame kõiki ruudulise laua sõpru!
i</p>

UNO PLAKK

Albust kaks esikohta 

Möödunud laupäeval Albu kultuurikeskuses peetud XIV Indrek Liiva mälestusvõistlustel sangpommispordis osalesid vaatamata tuisujärgsetele kehvadele teeoludele ka kolm Jõgevamaa sportlast, kellest kaks oma klassis võitjaks tulid.

Elvi Bender oli parim üle viiekümne aastaste naisveteranide klassis, saades rebimises (ainult sel alal naised võistlevadki) kirja korraliku tulemuse — 276 korda. Mehed võistlesid kahevõistluses ning kuni 95 kiloste meesveteranide kategoorias konkureerides tuli võitjaks Ülo Kuusk, püstitades seejuures ka isikliku tõukamisrekordi — 138 korda. Rebimises sai ta kirja 243 korda. Kolmas Jõgevamaa võistleja Ain Kurs oli kuni 73 kiloste meeste hulgas 35 tõukamis- ja 215 rebimiskorraga teine.

Üldse osales võistlustel 32 sportlast, kusjuures neli neist sõitsid kohale suisa Lätist. Indrek Liiva mälestusvõistlused panid punkti sangpommisportlaste tänavusele võistlusaastale. Tuleva aasta esimesed võistlused — Eesti meistrivõistlused nn pikas tõukamises — peetakse 22. jaanuaril Palamuse Gümnaasiumi võimlas. Lisainfot sangpommivõistluste kohta saab kodulehelt www.art.tartu.ee/~illi/sangpomm .

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus