Lühidalt

Kabeuudised Palamuselt

Palamuse kabeturniiril oli 20 osalejat, neist kolm naist.

Üheksa mänguvooruga kogusid enim punkte Tartu meistrid Algo Laidvee ja  Enno Eerma, punkte vastavalt 14 ja 12. Meie klubi parim oli Kaljo Siimer, kes tuli kolmandaks, ja Ardu Treinbuk, kes sai neljanda koha.

Naistest oli parim Riina Jaanuska.

Kabesündmust finantseeris Palamuse vallavalitsus. Pakuti nii kohvi  kui lõunat, samuti olid välja pandud auhinnad. Turniiri viib alati suurepäraselt läbi Ellen Kliiman.

Noorte kabeturniir viiakse alati läbi neljas vanusegrupis.

Pisikadettide tüdrukutest olid paremad Silvia Tootson ja Melany Juht.

Poiste esikolmikusse  kuulusid Tauri Kaasik, Eerik Strigin ja Raivo Rajo.

Minikadettide paremad olid Anette Kuuse ja Teele Toomjõe. Poiste esikolmik: Jakko Koort, Karl Puusta ja Ivo Eller.

Kadettide klassi tublimad olid neidudest Kärol Vinni, Alice Soots ja Berit Koks. Noormeeste esikolmik: Karl Seppa, Andro Kallas ja Karl Lindma.

Juunioride klassis olid neidudest paremad Karin Makkar, Anu Kaine ja Liina Seppa, noormeestest  Raimo Selgis, Valdor Reigo ja Taavi Paali.

Kokku osales kolm tosinat noort ja seda tänu nende õpetajale Vaike Soodlale, kes on aastaid seda turniiri suurepäraselt läbi viinud.

SULEV LUHT 

Maakonna noorte meistrivõistlused males 

Käeoleva aasta meistrivõistlustel oli osalejaid  vaid Jõgeva, Palamuse, Põltsamaa ja Lustivere koolidest. Ühtki võistlejat ei olnud 1991 ja varem sündinute vanuseklassist.

1996 ja varem sündinud poistest oli tublim Elev-Ermo Kask Lustiverest, jättes teiseks Holger Saariku Jõgevalt ja kolmandaks Martin-Joonas Pariisi Põltsamaalt.

Tütarlastest kordas mullust võitu Maarika Jürgenson Põltsamaalt Sirelin Strantsovi (Lustivere) ja Mirjam Libliku (Palamuse) ees.

Kaks aastat vanemate poiste grupis tegi kaasa maakonna tugevaim noormaletaja Ants Marten Prii Jõgevalt, kuigi oleks vanuse poolest  võinud võistelda nooremate grupis. Ka siin oli ta kindel võitja. Palamuse maletajad Aivar Säälik ja Marko Unt kaotasid talle kiiresti.

Ants Martenit juhendab tema isa Ants Prii. 

Tulemas on lauamängude mitmevõistlused 

Eeloleval laupäeval, 11. detsembril algusega kell 10 viiakse Lustivere põhikoolis läbi maakonna spordiveteranide meistrivõistlused ja Endel Männiku I mälestusvõistlused lauamängudes.

Mõõtu võetakse males, kabes, lauatennises ja koroonas ning võistlejad jagatakse kolme vanusegruppi: kuni 44 aastat, 45-69 aastat ning 70 aastat ja vanemad.

Kõik on oodatud osalema! 

VILLU OJASSALU, Jõgeva maakonna spordiveteranide klubi esimees

blog comments powered by Disqus