Lühidalt

Spordiveteranid võistlesid Tabiveres 

Maakonna spordiveteranide traditsiooniline spordipäev, kus võisteldi 100 m jooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, kettaheites, odaviskes ja petangis, peeti Tabivere vastrenoveeritud staadionil.

Naistest kogus viielt kergejõustikualalt enim punkte Maret Piirak Jõgevalt tabiverelaste Killu Vungi ja Lii Kristersoni ees. Meestest oli edukaim põltsamaalane Villu Ojassalu, edestades Ivar Karinat Tabiverest ja Avo Piirakut Jõgevalt.

Heite- ja tõukevõistluse võitsid Silvi-Mai Eerma Jõgevalt ning 84-aastane Evald Veedla Tabiverest.

Petangis olid osavamad Tatjana Orlova, Vaige Ant (Põltsamaa), Maret Piirak, Avo Orgusaar (Põltsamaa), Andrus Lamp Palalt ning Ivar Karina Tabiverest.

Peakohtuniku tööga tuli kiiduväärselt toime Tabivere valla spordijuht Toomas Rosenberg. 

Jalgpalliveteranid olid võidukad 

Möödunud pühapäeval kohtusid pallimurul Põltsamaa Tervise B-klassi  jalgpallinaiskond, kes nüüd on juba vabariigi meister, ja Põltsamaa piirkonna jalgpalliveteranid. Viimaste võistkonnas paistis lustliku mänguga teistest enam silma Kuldsuuks tituleeritud Margus Kastor.

Veteranid saavutasid 6:0 võidu.

25. septembril  mängivad jalgpalliveteranid Kaareperes Palamuse valla B-klassi tütarlastega, kes said Eesti meistrivõistlustel pronksmedali. 

OSKAR PURI 

Mängiti pöördkabet 

Eesti meistrivõistlustel pöördkabes oli 14 osalejat, neist neli naist.

Seitsme vooruga kogus Andreas Tulva Tallinnast 12 punkti. 10 punktiga järgnesid Marten Meikop, Andres Kuusk ja Algo Laidvee.

Kaari Vainonen parima naisvõistlejana sai kirja 8 punkti ja jagas Uno Plakiga 5.-6. kohta.

Naistest oli teine Kertu Luht ja kolmas Pilleriin Visk

SULEV LUHT 

Jõgeva kabetajatele kaks medalit 

Lõppesid Eesti meistrivõistlused kirikabes, mis sel hooajal toimusid kahes mänguliigis – 64-ruudulises kabes klassikalises ja brasiilia versioonis. 42. meistrivõistlustel 64-r kabes tuli neljandat korda Eesti meistriks jõgevlane Uno Plakk, kes kogus kehvema koefitsiendiga teiseks jäänud sauelase Urmas

Väärtnõuga võrdselt 30 punkti 40-st võimalikust.

Plaki eelmised meistritiitlid pärinevad aastatest 1981, 1999 ja 2001 ja meistritiitlite arvult jõudis ta järele siiani ainsana neli tiitlit võitnud Olev Sillale. Mullune meister Urmas Poom kogus 28 punkti ning pälvis pronksmedali, edestades sama punktide arvuga neljandaks jäänud tartlast Jüri Lätti, kelle eelneva viie aasta medalisaak oli ülisuur: kahele meistritiitlile järgnes kolm hõbemedalit.

8. meistrivõistlustel brasiilia kabes kogusid kolm kabetajat — selle ala kahekordne maailmameister, rahvusvaheline suurmeister Ardu Treinbuk, Väärtnõu ja Lätt — võrdselt 14 punkti 20-st. Meistritiitel läks kolmandat korda  A. Treinbukile, hõbemedaleid tuli võrdsete näitajate tõttu välja anda kaks. Plakk kogus punkti vähem ja pidi leppima neljanda kohaga.

Kirikabetajad korraldasid ka järjekordse, arvult 29. kokkutuleku Peipsi ääres Lagedil. Kahe päeva jooksul võisteldi kaheksal alal, sealhulgas neljas kabeliigis, osavõtjaid kogunes 16. Plakk oli parim välk-, kiir- ja pöördkabes, ent edukaim esinemine ülejäänud aladel andis teist aastat järjest napi üldvõidu jõhvilasele Aleksandr Serõnile. Treinbuk oli kolmas ja jõgevlane Kaarel Ots neljas. Noorim osavõtja Jakko Koort oli üllatuslikult parim petangis, Kaljo Siimer oli kolmas välkkabes.

Algaval hooajal selgitatakse Eesti meistrid klassikalises 64-ruudulises kabes ja seda tõenäoliselt viimast korda. Küll aga jätkuvad tiitlivõistlused MM ja EM tasemel ja neil mängivad kaasa ka Urmas Poom ja Uno Plakk.

ÜLAR POOM

blog comments powered by Disqus