Lühidalt

Selgusid noored kabemeistrid 

Maakonna noorkabetajad olid meistrite väljaselgitamiseks jagatud nelja vanusegruppi ja mängiti Palamusel.

Psikadettide neidude klassis olid kolm parematMerilii Jalg, Silvia Tootson ja Karolin Loss.

Noormeeste kol paremat olid Antti Susi, Jakko Koort ja Kristjan Tatar, minikadettide neidudest Annaliis  Strigin, Ann Vedler ja Andra Sõmera. Noormeeste esikolmikusse mahtusid Ranel Lille, Karl Nool ja Tõnu Kastepõld.

Kadettide neidudeklassi kolm paremat olid Karin Makkar, Aire Albri ja Marika Jürgenson, noormeestest Anro Kallas, Karl Seppa ja Mihkel Puusepp.

Juunioride kolm paremat neidu olid Anu Kaine, Liis kaup ja Mariliis Limbak, noormeestest Jaak Kukk, Teet Soodla ja Henri Lalin.

Peeti Jõgeva Kabeklubi IV mänguetapp

Kohal oli rekordarv mängijaid —19. Parim oli Enno eerma Tartust, kes saavutas 9 vooruga 16 punkti  (7 võitu ja 2 viiki). Teine oli Urmas Paluoja Tallinnast 12 punktiga. Järgnesid  kuus meie mängijat, kes kõik 11 punkti kogusid. Need olid  K. Ots, K. Lokk, U. Plakk, U. Poom, K. Siimer ja Maidla.

IV etapi järel juhib 63 punktiga E. Eerma.

Osalejaid on kokku olnud 22, viis on osalenud kõigil etappidel.

V etapp peetakse 15. mail.

Meie maakonna korraldada on Eesti spordiveteranide võistkondlikud meistrivõistlused, mis toimuvad 22. mail (naised, mehed ja võistkonnad 3+1).

SULEV LUHT 

Mälestusturniirilt

Enn Rüütsalu memoriaali IV etapil oli osalejaid 20, nende hulgas ainsa naisvõistlejana Kaari Vainonen, kes sai II koha. Parim oli 7 võidu ja 2 viigiga Konstantin Selli Tallinnast.

Plusspoolele jäi veel kuus mängijat, nende hulgas ka meie meister Uno Plakk.

Pärast IV etappi juhivad Arvo Koppel ja Maldon Haljas 46 punktiga.

Kahel korral on parim olnud K. Selli ning ühel A. Koppel ja U. Plakk.  Üldse on osalejaid seni olnud kolm tosinat.

Järgmine etapp toimub 16. mail Malemajas. 

Bridžiuudiseid 

Selle aasta meistrivõistlustel bridžis paaridele mängisid seda mängu kõige osavamalt Kalle Ojassalu ja Jüri Mekšun. Teiseks tulid Lembit Kapp ja Mihkel Viirelaid, kolmandaks Arnold Kivik ja Hillar Sibul.

Möödunud aastal saavutatud esikohalt langesid neljandaks Jaan Sutt-Villu Ojassalu. Viiendaks tulid mullu 11. koha pälvinud Toivo Vähi-Ülis Riisalu. 

Sasku Kamaris ja Tabiveres 

Aprilli lõpus mängisid Põltsamaa kandi saskumängijad seda  esmakordselt Kamari Haridusseltsi majas ja Tabivere Vabaajakeskuses, kus kohalikud huvilised juba sügisest saati koos on käinud. Tublimad olid külalised onupojad Killid ja Haanid ning Kuusik-Vingissaar ja Roos-Anvelt Võhmast. 

Kurn populaarsemaks  

Villu Ojassalu eestvedamisel korraldatakse sel kevadel ja suvel kuus kurnivõistlust. Avavõistlus peetakse Kolga-Jaanis laupäeval, 8. mail. Põltsamaal võisteldakse 20. mail, Lustiveres 5. juunil, Voorel juulis. Augustis ja septembris kohtutakse taas Mulgimaal — Tarvastus ja Viiratsis. 

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus