Lühidalt

Klubi tegi kokkuvõtteid

Jõgeva Kabeklubi uue aasta seeriaturniiri esimese etapil oli parim Enno Eerma 17 punktiga 18-st, võitjale järgnesid siinkirjutaja 16, Kaljo Siimer 12, Mihkel-Kalju Tammeveski (Tallinn) 10, Kaarel Ots 9 ja Kalle Lokk 7 punktiga.

Klubi üldkoosolekul muudeti põhikirja ja liikmemaksu määra, kinnitati majandusaasta aruanne, valiti juhtorganid ning võeti vastu auhindade statuut.2009. aasta tegijaks valiti Ülar Poom, kes jätkab ka juhatuse esimehena. Sportlike tulemuste eest peeti meeles vabariigi meistreiks tulnud Marika Azojani ja Urmas Poomi. Marika Azojan valiti ka Eesti Kabeliidu aasta parimaks naismängijaks. 

Virtuses tulevad Jõgeva linna ja valla meistrivõistlused 

Laupäeval 30. jaanuaril algusega kell 10 toimuvad spordihoones Virtus Jõgeva linna ja valla meistrivõistlused 64-ruudulises kabes, osavõtt võimaldatakse kõigile soovijaile.

iii

Jakko Koort neljandaks 

Eesti pisikadettide (2000. a ja hiljem sündinute) meistrivõistlustel 64-ruudulises kabes Tallinnas osales 18 tüdrukut ja 36 poissi. Mängiti üheksa vooru šveitsi süsteemis. O. Lutsu Palamuse Gümnaasiumi II klassi õpilane Jakko Koort võitis kuus vastast ja kaotas kolmele esikolmikusse jõudnud noormängijale, kogus 12 punkti  ning pidi leppima neljanda kohaga.

Andreas Tulva kogus võitjana 17 ja Andreas Jürgenson kolmandana 15 punkti, nende vahele aga jõudis üllatuslikult 16 punktiga seitsmeaastane Antanas Zamulskis. Kõik esikolmikusse jõudnud on Tallinnast.
iii

Jõgeva noormängija Mihkel Kalling kogus üheksa punkti, mis andis 21. koha.
iii

UNO PLAKK

Rüütsalu mälestusturniir 

Enn Rüütsalu tänavusel I kabeturniiril oli osalejaid 20, neist üks naine.

Võitis Arvo Koppel Tallinnast viie võidu ja nelja viigiga, kogudes 14 punkti.

Järgnesid tema kaaslinlased K. Selli ja T. Tulva 13 punktiga.

Plusspoolele jäid veel neli mängijat, nende hulgas meie Uno Plakk ja kümnes Urmas Paluoja, punkte 10.

Järgmine turniir toimub meil 13. veebruaril algusega kell 10 Virtuses. Siis selguvad maakonna kabeveteranide meistrid.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus