Lühidalt

Tabiveres tulevad käimisvõistlused

Laupäeval, 11. oktoobril peetakse Tabiveres käimisvõistlused, kus osalevad selle spordiala parimad Eestist ja Lätist. Võistlustega tähistatakse 110 aasta möödumist esimestest Tartu-Voldi (praegu Tabivere) käimisvõistlustest. Võistlused korraldab Tartu Käimisklubi eesotsas selle juhatuse liikme Toomas Rosenbergiga, kes ka Tabivere valla sporditööd juhib. Nii mehed kui naised läbivad 10 kilomeetrit kahe kilomeetri pikkusel kergteelõigul ringe tehes. Nii start kui finiš on Tabivere mõisapargis, kusjuures kergtee kõrvale rajati uuele ringile suundumiseks spetsiaalne pööramiserada. Võistlusrada peab Toomas Rosenbergi sõnul olema täpselt nõuetekohane ja kahekilomeetrine ringki sentimeetri pealt välja mõõdetud. 1898. aastal, kui võistlejad Tartust Voldi suunas teele saadeti, oli neil päevasel ajal maanteel kõndimine keelatud, et nad turule mineva maarahva hobuseid ei hirmutaks. Seepärast kõnniti tol korral võistu öösel.  Et tänapäeval sellist probleemi pole, starditakse keskpäeval ehk kell 12.

KAIE NÕLVAK

Põltsamaa tublimad osutusid ka maakonna parimateks

Maakonna esivõistlustel petangis, mis peeti Põltsamaal, võitsid esikoha Vaige Ant ja Vladimir Valejev, kes olid parimad ka Põltsamaa linna meistrivõistlustel. Meeste tasavägises konkurentsis oli teine tunnustatud maadlustreener Aimur Säärits, kolmas põltsamaalane Arvo Orgusaar.

Türil mängiti bridzhi

Türi Raadiomasti bridzhiturniiril nelikutele tegid kaasa Põltsamaa mängijad Jaan Sutt, Raivo Sikk, Ago Lindsaar ja Villu Ojassalu. Kui kahe aasta eest toodi sealt ülekaalukas esikoht, siis nüüd esikolmikusse ei jõutud. Esikohale tulid Suure-Jaani mängijad.

Esikoht läks pealinna

Võrkpalliklubi Mix korraldatud veteranide võrkpalliturniiril Felixhallis tegi kaasa üheksa võistkonda, igaühes kolm nais- ja kolm meesmängijat. Põltsamaa võistkonda kuulusid Kaja Toom, Ene Vaasna, Sirje Goroško, Aivo Mirka, Raivo Lehiste ja Kalev Pedajas. Parimad olid Sparta mängijad Tallinnast, teiseks jäid avinurmelased.

OSKAR PURI

iii

Kabeuudiseid

Enn Rüütsalu memoriaali IX etapil osales üle kahe tosina mängija. 14 punktiga 18-st võitis K. Selli Tallinnast, järgnesid E. Eerma Tartust ja A. Ingel Tallinnast. Parim naismängija oli Kaari Vainonen. Üldkokkuvõttes on liider E. Eerma kogunud 107 punkti 162 võimalikust. Järgnevad K. Vainonen ja M. Haljas. Kohtume laupäeval, 11. oktoobril Jõgeval päästeteenistuse saalis, kui mängime 18. korda Jõgeva MÜ auhindadele.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus