Lühidalt

Teivashüppajatelt kaks maakonna rekordit

Tallinnas Eesti klubide karikavõistlustel kergejõustikus oli võistlustules kaks Kuremaa Spordikooli teivashüppajat ning mõlemad püstitasid uue isikliku ja maakonna rekordi. Kermo Rudissaar võitis meeste arvestuses 5.05-ga (teine oli Mikk Pahapill 4.80-ga) ja Maarja Pärs tuli naiste arvestuses teiseks 3.75-ga (võitis Lembi Vaher 3.80-ga).

HENDRIK LINDEPUU

Jörgen Raja tuli Kokemäe meistriks

13-aastane Jörgen Raja võitis Soomes Kokemäel linna meistritiitli odaviskes ja jäi napilt 60 meetri jooksus teiseks.
Spordipisiku sai ta aga just Jõgeva linna pargijooksudest, kus ta 2004. aastal kolmandaks tuli.

ENE REEDE

Kabeuudiseid

Jõgeva kabeklubi viib igal kuul läbi ühe turniiri. Selle aasta üheksast etapist on läbi viis, üldarvestusse läheb kuus paremat.

Viiendal, augustikuisel turniiril oli 14 osalejat. Oma viienda võidu sai meister Uno Plakk, kogudes üheksa vooruga 16 punkti. Järgnesid Kaarel Ots ja Kalle Lokk 12 punktiga. Ühe punktiga jäid neist maha Edo Jaanuska, Sulev Luht ja Jüri Lätt Tartust ning veel punkti võrra tagapool olid Paul Evard ja Urmas Poom.

Üldliider on 76 punktiga Uno Plakk, järgneb Kalle Lokk 50 punktiga.

Järgmine etapp toimub, nagu ikka, kuu 3. laupäeval ehk 19. septembril.

***

Enn Rüütsalu memoriaalturniiri 8. etapil oli 18 osalejat. Kaksikvõit läks seekord Tallinna: esimene oli Argo Unnuk, teine Taivo Rist, punkte vastavalt 14 ja 13.

Plusspoolele jäid veel Maldon Haljas (12), Vello Velbaum (11) ning Sergei Tshistjakov ja meie maakonna mehed Urmas Paluoja ja Uno Plakk, viimasel kolmel igaühel 10 punkti.

Turniiri juhib Tartu mees Arvo Koppel (91), talle järgneb meie Uno Plakk 87 punktiga. Järgnevad Tallinna mehed Vello  Velbaum ja Sergei Tshistjakov.

Järgmine etapp peetakse 20. septembril Tallinnas.

SULEV LUHT

Spordiveteranid kohtusid taas Maarja-Magdaleenas

Möödunud laupäeval võistlesid maakonna spordiveteranid Maarja-Magdaleenas ja see ettevõtmine toimus 15. korda.

Jõudu prooviti kergejõustikus, petangis ja võrkpallis.

Eriti heas vormis oli 69-aastane Silvi-Mai Eerma, kelle kuulitõuketulemus 10.98 mahub maailma esikolmikusse.

Kolme alaga kogusid naistest enim punkte  Maret Piirak, Hille Kirpu ja Elvi Bender, meestest Uno valdmets, Ülo Kuusk ja Aivo Mirka.

Viie alaga said priskemad punktisummad  Villu Ojassalu, Ivar Karina ja Avo Piirak.

Petangis olid naistest paremad Eva Valksaar, Tatjana Orlova ja Merle Haossar, meestest Uno Valdmets, Jüri Pärna ja Ivar Karina.

Võistluste pidulikul lõpetamisel said Tabivere vallavanema tänukirja Rutt Taniloo, Vello Soomets, Enn Pärtelpoeg ja Villu Ojassalu. Toomas Rosenbergile kinkis Villu Ojassalu tõhusa abi eest võistluste läbiviimisel spordisärgi. Auhindu jagus peolauas igale osavõtjale.