Lühidalt

Visad orienteerujad Kuramaa metsades

Möödunud nädalavahetusel osales viis SK Visa orienteerujat mainekal rahvusvahelisel kolmepäevasel Läti GP võistlusel Kuramaa kõrgustiku keskosas maalilise Usma järve lähistel.

Karula rahvusparki meenutavates äärmiselt vahelduva pinnamoe ja raskesti läbitavate soodega ürgmetsades võttis mõõtu kaks tuhat erineva taseme ja vanusega orienteerujat Kesk- ja Põhja- Euroopast ning Uus-Meremaalt. Samal ajal toimunud laulu- ja tantsupeo tõttu ei osalenud võistlusel mulluse üldarvestuse kolmas ja sprindi võitja Laura Suur. Seekord oli Visa orienteerujatest edukaim 13-14-aastaste vanuseklassis võistelnud Margareth Pilv, kes lõpetas avapäeva neljanda tulemusega.

Vapralt võitles vanuseklassis M40 Raimond Pilv, kes meie grupist ainsana suutis kõigil võistluspäevadel raja nõuetekohaselt läbida. Ülejäänuil jäi viimase päeva ekstreemsel ja tavalisest pikemal rajal tulemuse tegemiseks midagi vajaka. Väärtuslikke võistluskogemusi kogunes aga kuhjaga.

Jätkuvalt avaldas muljet arvukate Läti spordikoolide noorte hästi organiseeritud ja edukas võistlemine ning kohalike rahvasportlaste osalemisrõõm.

Täname toetuse eest Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi ja Jõgeva Vallavalitsust ning autojuhte Raimond Pilve ja Rain Vaikmäed. Tuleval aastal toimub Läti GP Võrust ainult 50 km kaugusel Haanja kõrgustiku lõunaosas Aluksne mägede- ja järvedemaal.

Lõpetuseks väike tagasivaade ülemöödunud nädalavahetusel Kuremaal peetud Eesti väikelinnade suvemängude orienteerumisvõistlusele. Kahetsusväärse eksitusena jäi nende võistluste protokollist esialgu välja võistlusklassis M21 kaasa teinud jõgevlase Rain Vaikmäe 14. koha tulemus, mis andis 23 punkti. Viga on protokollis parandatud, linna kohta üldarvestuses see parandus aga ei muutnud.

NB! Uued orienteerumishuvilised on oodatud telefonil 5556 8233 kontakti võtma!

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus