Lühidalt

Tabivere vald lubab Jõgevamaa Suvemängude võitjatiitlit kaitsta

Jõgevamaa XV Suvemängud toimuvad seekord Põltsamaa vallas Eskus 7. juunil. Suvemängude kavas on jalgpall, tänavakorvpall, võrkpall, petank, jõumehe kolmevõistlus, juhtide mitmevõistlus ning „kergejõustik“.

Eelmised suvemängud võitnud Tabivere valla abivallavanem Kalev Kurs ütles, et vald on   valmis kaitsma võitjatiitlit ja kutsub konkurente tarmukalt võistlema.

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul on Esku spordiväljakud suvemängudeks valmis ning ootavad arvukat osavõttu.

Mänge korraldavad  Põltsamaa vald,  Põltsamaa Valla Spordiklubi Tervis ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju. Eelregistreerimine aadressil jslkalju@hot.ee.

UNO VALDMETS

iii

Kermo Rudissaar ületas teivashüppes 4.91

Kuremaa Spordikooli teivashüppaja Kermo Rudissaar ületas Tartus toimunud võistlustel kõrguse 4.91, mis on uus Jõgevamaa rekord. Ka endine rekord 4.80 kuulus Kermo nimele ning oli püstitatud talvel. Eesti kõigi aegade edetabelis annab tulemus 26. koha, tänavuses välisedetabelis asus Kermo liidrikohale.

Samal võistlusel ületas Jõgeva koolitüdruk Reena Koll 2.90, mis on uus Eesti 12-aastaste rekord. Ka endine rekord 2.85 kuulus Reena nimele.

HENDRIK LINDEPUU

Noorkabetajate avastart

Tallinnas peetud Eesti noorte klubide karikavõistlustel 64-ruudulises kabes osales ka Jõgeva Kabeklubi võistkond, mis koosnes Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi õpilastest. Noorkabetajad esinesid igati võimetekohaselt, tulles 9 klubi konkurentsis seitsmendaks.

Käeulatuses oli isegi viies koht, mille taganuks matšivõit Kohtla-Järve Kabeklubi Tamka üle, paraku lõppes aga igati võidetav kohtumine viigiliselt.

Individuaalselt oli edukaim 9 punkti 16-st kogunud Karin Haagen, võistkonda kuulusid veel Airi Albri, Mihkel Puusepp ja Justus Viljamaa. Eestimaa XI talimängudel karastuse saanud noorkabetajatega on tegelnud Vaike Soodla, Riina Jaanuska, Arvo Härm ja Uno Plakk. Tänuvaart oli kooli abi õpilaste lähetamisel.

Holstres toimus Sulev Tuka 23. mälestusvõistlus 64-ses kabes, mis on kujunenud viimastel aastatel vabariigi mainekamaks lahtiseks turniiriks. Tänavu oli põhiturniiri 47 osavõtja hulgas üks suurmeister ja üheksa meistrit, kaasa mängis ka 10 Jõgevamaa kabetajat. Viis paremat kogusid võrdselt 13 punkti 18-st, paremus selgitati koefitsientide süsteemi alusel. Turniirivõit läks Uno Plakile, viljandlase Vello Luha järel oli kolmas Enno Eerma. Ülejäänud vähemalt 50-protsenilise tulemuse saavutanud kabetajad olid 18. Urmas Visk, 23. Paul Evard, kes said mõlemad 10 punkti, 25. Urmas Paluoja ja 26. Lembit Maidla 9 punktiga.

Jõgeva Kabeklubi meistrivõistlused välkkabes toimuvad Virtuse spordihoones laupäeval, 6. juunil algusega kell 10. Esmalt proovitakse jõudu 64-ruudulises. kabes, kell 13 rahvusvahelises kabes ja kell 15 brasiilia kabes. Noori, keda huvitab kabega tegelemine, ootame Virtuses 5., 8. ja 9. juunil kell 17.30.

ÜLAR POOM, Jõgeva Kabeklubist

blog comments powered by Disqus