Lühidalt

Kabeuudiseid 

E. Rüütsalu memoriaali V etapp lõppes meie kabemeistri Uno Plaki võiduga.

Teine oli tartlane Arvo Koppel ning kolmandat-neljandat kohta jagasid Kaari vainonen ja Urma Paluoja, punkte vastavalt 12, 11 ja 11.

Osalejaid oli 18, võitja kogus 14 punkti (5 võitu ja 4 viiki).

iii

Maakonna brasiilia kabe meistrivõistlused võitis 9 punktiga Uno Plakk (3 võitu ja 3 viiki). Teine oli Kaarel Ots ja kolmas Lembit Maidla, punkte 7 ja 6.

Kabeklubi arvestuses juhib pärast kahte etappi 102 punktiga Uno Plakk. Järgnevad Kaarel Ots, Sulev Luht ja Heldur Laumets, punkte 93, 92 ja 89.

III etapp toimub 20. juunil Virtuses.

Meie maakonna kabetajad osalesid ka Eesti meistrivõistlustel. Vene kabes naistele  jagasid esikohta Maria Azojan ja Kaari Vainonen, kogudes 8 osalejaga turniiril võrdselt 12 punkti 14 võimalikust.

Meestest tulid esimeseks ja teiseks A. Tull ja A. Uutma 12 punktiga 16-st. 10 punktiga järgnesid V. Luht, A. ja R. Rist ning A. Laidvee ja E. Eerma.

Eesti välkkabe meistrivõistlustel (100 ruutu) olid naistest esikolmikus P. Viirma, K. Vainonen ja H. Rajasalu. Vene kabes olid esimesed H. Rajasalu, J. Mumme ja P. Viirma.

Meeste 100-ruudulises kabes olid esimesed kolm K. Selli, R. Rist ja K. Võrik.

64-lises kabes oli osalejaid kolm tosinat, esikolmikus A. Tull, R. Rist ja H. Jahu.

SULEV LUHT

Bridzhiuudiseid 

Viimasel maikuu paariturniiril kogusid 7 osalenud paarist parema punktide arvu Viirelaid-Kapp (60), sutt-Ojassalu (58) ja Rumvolt-Epro (47).

Täna peetakse Rivaali kohvikus Ago Lindsaare sünnipäevaturniir.

Jalgpallis kohtusid Jõgeva ja Põltsamaa

Meie maakonna kahe linna vahelised jalgpallikohtumised on aastakümneid kirgi üles kütnud. Ka möödunudpühapäevane mäng III liigas Eesti meistrivõistlustel Lõuna-Eesti ringkonnas oli põnev.

Väljakult lahkuti viigiseisus 2:2.

Parim oli Alvar Aasna

Kergejõustikutreeneri Lea Vilmsi poolt läbi viidavad heidete-tõugete seeriavõistlused on Põltsamaal populaarsed.

Selle aasta avavõistlustel oli kõige tublim 17-aastane Alvar Aasna, visates oda 44,86, heites ketast 36,27 ja vasarat 38,47 ning tõugates kuuli 12,35.

Põneva võistluse pidasid  kettaheites 52-aastane Heldur Lahne  Lääne-Virumaalt ja 14-aastane Joonas Püvi Põltsamaalt, saades tulemusteks vastavalt 41, 53 ja 41,81.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus