Lühidalt

Laiuse kabeturniir 

Tänavusel arvult 27. Laiuse kabeturniiril osales põhiklassis 20 meest — Tallinnast, Tartust,  Viljandist ja meie oma maakonna paremik pea täies koosseisus.

Põhiturniiril mängiti 9 vooru, võitis meie Uno Plakk 15 punktiga. Ühe punktiga jäi maha Tartu valla meister  Algo Laidvee. Kohti 3.-5. jagasid võrdselt Jaan Peets, Jaak Keerig ning Enno Eerma, võite vastavalt 4, 3 ja 2.

Naiste ja noorte ühisel turniiril oli 9 võistlejat, maksimaalse punktiarvuga 16 võitis Aili  Visnapuu Tartust. Teine oli Linda Pensa Tartust, kolmas meie Aime Laur ning neljas Taimi Pihelpuu, punkte vastavalt 12, 12 ja 11. Parima noore mängijana tuli viiendaks Pilleriin Visk.

Võistkondlikult oli parim Tartu Jõgeva linna ja valla ees, punkte vastavalt 58, 51 ja 49.

Palju tänu ettevõtte juhile Tiit Maripuule, kes võimaldas tasuta lõuna, auhinnaraha ja hubase võistluspaiga.

Järgmine turniir peetakse 4. aprillil Varal, seeriavõistlustega alustame 11. aprillil ning maakonna meister 100-lisel laual selgub 12. aprillil. Mängime Virtuses ja alustame kell 10.

SULEV LUHT 

Talvel mängiti sageli malet

Nurme laada peakorraldaja Meelis Kasemaa viis talvekuudel Pikknurmes  sealses puhkemajas pea igal kolmapäeval läbi kiirmaleturniire, kus osalejaid oli tavaliselt 10-14.

Kahest viimasest turniirist võtsid osa ka Põltsamaa maletajad, esikolmikusse jõudsid Villu Ojassalu, Paul Evard ja Argo Jürgenson.

6. juunil, järjekordsel Nurme laadapäeval toimub seal üleriigiline kiirturniir „Nurme ratsu”. Korraldatakse ka teisi sportlikke jõukatsumisi.

OSKAR PURI

Lahtised karikavõistlused males

 II Tartu koolide lahtised karikavõistlused males toimusid DescartesŽi Lütseumis laupäeval, 28. märtsil. Osales 48 kuni 18-aastast noormängijat üle Eesti.  Turniir viidi läbi 7-voorulisena mõtlemisajaga 15 minutit kummalegi vastasele. Lisaks üldvõitjale selgitati välja kuni  12-, kuni  14-,  kuni 16- ja 18-aastaste parim. Koolide arvestuses selgitati karikavõitja kahe mängija tulemusi liites.

Seekordseks üldvõitjaks tuli Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane Ants Marten Prii, kes kogus maksimumpunktid — 7 punkti 7-st. Samuti kuulus talle kuni 14-aastaste võitjakarikas.

Koolide arvestuses võitis  DescartesŽi Lütseum 10 punktiga.

Oma esimese turniirikogemuse said ka Jõgeva Gümnaasiumi õpilased Simo Sirel ja Janus Pinka, kes kogusid vastavalt 2 ja 1,5 punkti.

ANTS PRII

blog comments powered by Disqus