Lühidalt

Minister kohtub Puurmani põllumeestega

Ülehomme pärastlõunal kohtub põllumajandusminister Ivari Padar Puurmani mõisakooli ruumes põllumeeste ja teiste põllumajandusest huvitatud inimestega.

Kohtumise algataja Puurmani vallavolikogu esimehe Aare Järviku sõnul pidi Ivari Padar Puurmanis põllumeestega kokku saama juba varasuvel, ent mitmel põhjusel tuli ettevõtmine toona ära jätta. Nüüd on sellisest jutuajamisest Aare Järviku sõnul isegi rohkem kasu, sest järjekordne põllumajandushooaeg on seljataha jäänud ning põllumajanduse seis on üldiselt keeruline.

Kohtumisel põllumajandusministriga tulebki juttu põllumajanduse hetkeseisust ning tulevikuväljavaadetest. Järviku sõnul on kohale kutsutud kohalikud põllumehed, kellel on võimalus ministrilt küsida, milline on olukord meie piimaturul ja milliseks see lähiajal võib kujuneda. Lisaks Puurmani lähiümbrusele on kohale kutsutud põllumehed Laeva ja Põltsamaa kandist.  Koos ministriga osalevad kohtumisel arvatavasti mõned tema nõunikud.

TOOMAS REINPÕLD

Linnavolikogu esimees ootab vastuvõtule

Põltsamaa linnavolikogu esimees Andres Vään võtab täna linnavalitsuse ruumes vastu Põltsamaa linnakodanikke, kes temaga vestelda soovivad.

Andres Vään ütles, et annab infokanalite kaudu vastuvõtuajast teada, ent loodab samas, et tema jutule soovijad oma tulekust teada annavad. Siis ei teki olukorda, kus mitu inimest ühekorraga tulevad ja järjekorras ootama peavad.

Esimene selline volikogu esimehe vastuvõtupäev sai teoks umbes pool aastat tagasi. Tookord soovis linnajuhiga kohtuda küll ainult üks inimene. Andres Vään avaldas arvamust, et kõik ettevõtmised algavad tavaliselt tagasihoidlikult, ent hiljem saavad sisse õige hoo. Küllap harjuvad inimesed aja jooksul harjuvad siis ka selliste vastuvõttudega ning pöörduvad oma muredega julgemini linnavolikogu esimehe poole. Linnajuhiga kohtudes on inimestel võimalik ka linnaelu korraldamise kohta ettepanekuid teha.

Tallinnas töötav Andres Vään ei sõida enda sõnul vastuvõtupäeval Põltsamaale ainult linnakodanikega kohtumiseks, vaid püüab samale ajale kavandada ka muid tegemisi. Tänaseks on Andres Vään kutsutud näiteks represseeritute koosolekule ning samuti osaleb ta sihtasutuse Põltsamaa Lossiarendus nõukogu esimehena sihtasutuse koosolekul. Andres Vääni sõnul soovib ta selliseid vastuvõtte jätkata ning püüab linnavolikogu esimehena inimesi vastavalt kehtivatele seadustele aidata.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus