Lühidalt

Põltsamaa jõe mängud pakkusid võistluspinget ka tippudele

Ülemöödunud laupäeval toimunud neljakümnendatel Põltsamaa jõe mängudel tegid harrastajate kõrval kaasa ka mitmed Põltsamaa piirkonnast võrsunud tippsportlased ja tippu rühkivad noorsportlased. Oma koduomavalitsuse eest võistlesid kiiruisutajad Marten Liiv, Aleks Luik, Mart Markus ja Sandra Alusalu, kergejõustiklased Jakob Goroško, Grete Tõnne ja Anu Teesaar, maadlejad Kaimo Aljas ja Marek Kütt, murdmaasuusatajad Hanna-Brita Kaasik ja Kati Kaas ning paljud teised. Lisaks oma põhialadele tehti kaasa ka paljudel muudel kavas olnud aladel ning nii mõnigi näitas oma taset ka neil. Kümnevõistleja Jakob Goroško oli näiteks parim ujumises, sulgpallis ja kummikuheites, suusalootus Hanna-Brita Kaasik ujumises, kanuurallis ja vesijalgrattasõidus, Adavere kiiruisutajad tegid puhta töö jalgrattakrossis ning said teise koha jalgpallis.

Kaisa Kukk võitis maratonil pronksi

Pühapäeval toimunud Eesti suurima rahvaspordiürituse SEB Tallinna Maratoni raames selgusid ka tänavused Eesti meistrid maratonijooksus. Naistest võitis pronksmedali Jõgevalt pärit Kaisa Kukk.

Aastase vaheaja järel tuli Eesti meistriks Evelin Talts (Stamina SK), kes läbis distantsi ajaga 2:56.26. Hõbeda võitis Anu Teppo (2:58.58), kolmandana lõpetanud Kaisa Kuke (mõlemad Sparta Spordiselts) ajaks märgiti 2:59.10. Põltsamaalane Grete Tõnne (EMÜ SK) katkestas.

30-aastane Kaisa Kukk võitis tänavu Eesti meistrivõistlustelt lisaks maratonipronksile ka hõbeda 10 000 meetri jooksus ja pronksi poolmaratonis ning lõpetas viienda kohaga nii 1500 kui ka 5000 meetri jooksu.

Meestest tuli ajaga 2:21.34 Eesti meistriks Ilja Nikolajev (SK Jooksupartner), talle järgnesid Heinar Vaine (VAK Staier, 2:23.36) ja Sergei Tšerepannikov (Stamina SK, 2:24.02).