Lühidalt

Kuus Eesti ja Baltimaade meistritiitlit

Möödunud nädalavahetusel Viljandis läbi viidud Eesti Spordiveteranide Liidu 2014. aasta ja Baltimaade lahtistelt kergejõustiku meistrivõistlustelt, kus eestlaste, lätlaste ja leedulaste kõrval võistles ka soomlasi, sakslasi ja venelasi, tõid Silvi-Mai Eerma, Juhan Tennasilm ning Villu Ojassalu kodumaakonda kuus Eesti ja Baltimaade meistritiitlit. Silvi-Mai võidutses vanusegrupis 70-74 aastat odaviskes (oli teine kuulitõukes ja kettaheites), Juhan samas vanusegrupis 100 ja 200 meetri jooksus (oli teine kaugus- ja kõrgushüppes), Villu vanusegrupis 80-84 aastat 100 ja 200 meetri jooksus ning kaugushüppes (oli teine odaviskes ja kolmikhüppes).

Ülo Kuusk Palamuselt jõudis 65-69-aastaste hulgas esikolmikusse vasara- ja kettaheites ning odaviskes.

Tublimad Ülis Riisalu ja Kalle Ojassalu

Mulgi-, Järva- ja Jõgevamaa kevad- ja suvekuude bridžimängijate sõprusturniiridel (vaheldumisi Viljandis, Paides ja Põltsamaal) kogusid paidelaste Võsu-Antonkovi ning türilaste Kaarjas-Raudsepa ees enim võidupunkte Ülis Riisalu Jõgevalt ja Kalle Ojassalu Põltsamaalt.

Neli paari esikolmikus

Põltsamaa naaberlinna Võhma laadapäevade sportlike ürituste sarjas peetud saskuturniiril tegi kaasa neli naist ja 36 meest. 20 paari hulgas said põltsamaalased Margus ning Raul Kill esimese, Vainu-Sild neljanda, Hindriks-V. Ojassalu viienda ja Juhandi-Haan kuuenda koha.

Iga spordisõber on teretulnud!

Eeloleval pühapäeval, 10. augustil algusega kell 13 peetakse taas Võisiku küla olümpiapäev. Lapsed viskavad noolte ja pallidega täpsust ja hüppavad hoota kaugust, täiskasvanud tõukavad kuuli, heidavad ketast, mängivad rannavõrkpalli, eakad veeretavad petangikuulikesi. Kell 16 toimub külatoas mälumäng paaridele, kell 17 peetakse samas kauaaegse aktiivse külaelu edendaja Kaljo Ojassalu esimene mälestusturniir saskus. Iga spordisõber on teretulnud!

OSKAR PURI

i

Kuremaa võistlustel avaveeujumises oli 79 osalejat

1. augusti õhtul toimus Kuremaa järve ääres Meie Liigume I Kuremaa avaveeujumise võistlus, mis tõi erinevatesse startidesse kokku 79 osalejat üle kogu Eesti.

Teadaolevalt oli Meie Liigume Kuremaa avaveeujumise võistlus esimene omataoline ettevõtmine Kuremaa järve ääres. Distantsid valmistasid ette Kuremaa Vabatahtlikud Järvepäästjad.

26-kraadises vees starditi kokku 13 erinevas klassis. Kõige nooremad läbisid 300 meetrit, vanuseklassil 1999-2002 tuli ujuda 600 meetrit, harrastajatel 1 kilomeeter ja põhiklassi võistlejatel 1,5 kilomeetrit.

Põhiklassis oli stardis 20 meest ja 10 naist. Meestest võitis ajaga 19.39 esikoha Sander Paavo, kellele järgnesid Silver Sepp (20.49) ja Artur Tikkerbär (24.38). Naiste põhiklassis oli parim Meribel Saar (20.55), järgnesid Arina Garšina (22.20) ja Mai Riin Salumaa (22.24).

Võistluse läbiviimist rahastasid Jõgevamaa Koostöökoja Leader- programm,  Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja Jõgeva vallavalitsus.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus