Lühidalt

Marten Liiv ja Aleks Luik osalesid juunioride MM-võistlustel

7.–9. märtsini Norras Bjugnis toimunud juunioride MM-võistlustel tegid kaasa ka Adavere kiiruisutajad Marten Liiv ja Aleks Luik.

500 meetri distantsil sai Marten Liiv 59 osaleja hulgas ajaga 38,42 43. koha. Kuld ja pronks läksid sel alal Hollandisse, hõbe Jaapanisse. Esikoha võitis ajaga 36,49 Kai Verbij, talle järgnesid Takuya Goto (36,63) ja Daidai Ntab (36,74). Marten Liivi nimel olev Eesti rekord sellel distantsil on 37,94.

Hollandlane Kai Verbij võttis ajaga 1.12,40 esikoha ka 1000 meetris, kus talle järgnesid austerlane Armin Hager (1.13,01) ja jaapanlane Taro Kondo (1.13,38). 36 startinu hulgas sai Aleks Luik 34. koha ajaga 1.19,70. Eesti rekordi selle aasta alguses 1.15,18-ni viinud Marten Liiv lõpetas distantsi ajaga 1.20,40 ning sai 35. koha.

1500 meetris oli ajaga 1.51,87 parim hiinlane Fan Yang, hõbedaga pidi sel alal leppima Kai Verbij (1.52,74) ning pronksmedali võitis hollandlane Patrick Roest ajaga 1.53,01. 45 osavõtja seas andis aeg 2.00,51 Marten Liivile 36. koha, Aleks Luik lõpetas 43. kohaga (2.02,81).

Põltsamaa noored saalijalgpallurid võitsid kaks meistritiitlit

13. märtsil Põltsamaal Felixhallis peetud Jõgevamaa C-klassi (2000. aastal ja hiljem sündinud) saalijalgpalli meistrivõistlustel võitis täiseduga esikoha Põltsamaa Spordikooli esindusvõistkond koosseisus Karl Kolts, Joel Müürsepp, Roger Breben Soolepp, Marek Jürgenson, Tairo Teesaar, Sander Tõnissoo, Kevir Tamm ja Kaur Saar. Teise koha sai Jõgeva SK Noorus-96 ning kolmandana lõpetas Põltsamaa Spordikooli II. Medalikolmikule järgnesid Adavere PK, Mustvee ja SK Motiiv-Lustivere PK.

Täpselt sama oli medalikolmik ka 10. märtsil Virtuse spordihoones toimunud Jõgevamaa E-klassi (2004. aastal ja hiljem sündinud) saalijalgpalli meistrivõistlustel. Esikoha võitis treener Silvar Luha juhendatav Põltsamaa Spordikooli I võistkond, kes alistas otsustavas kohtumises Jõgeva SK Noorus-96 napilt 2:1. Kolmanda koha sai Põltsamaa Spordikooli II võistkond, neljandaks jäi Adavere PK. Meistermeeskonnas mängisid Koit Otsus, Mihkel Jukk, Roger Saar, Sander Helmerand, Robin-Robert Soolepp, Tauri Kalmet, Sander Penijäinen, Sander Pullisaar ja Taavet Saar.