Lühidalt

Merili ja Triinu Jalg finaalturniirile

Eesti juunioride 100-ruuduse kabe meistrivõistluste valikturniiril Tallinnas selgitati kuus kohta 20.-23. märtsini samas toimuvale finaalturniirile. Neidude turniiri võitis Maria Jõesoo (Nõmme Kabeklubi) 14 punktiga 16-st, järgnesid Joanna Sild (Lasnamäe Male-kabeklubi) 13 ja Merilii Jalg 12 punktiga. Triinu Jalg kogus 8 punkti ja pääses edasi viiendana, viimases voorus alistas ta eeldatava favoriidi Joanna Silla. Finaalturniiri noorima mängija tiitlit see talle siiski ei anna, sest noormeestest pääses viimasena edasi vaid 7-aastane Kris Taimre Nõmme Kabeklubist.

Uno Plakk tuli Haapsalust 5. kohaga

Eesti meistrivõistlustel 100-ruuduses kabes Haapsalus oli ainsa Jõgeva Kabeklubi mängijana osalemas Uno Plakk. 14 mängija konkurentsis tuli meistriks Argo Unnuk (Järvamaa Kabeklubi) 12 punktiga 14-st 10 punkti kogunud klubikaaslase, suurmeister Urmo Ilvese ees. Pingelises konkurentsis pälvis 9 punktiga pronksmedali Riho Teinemaa (Lasnamäe MKK), Uno Plaki kontole jäi 8 punkti ja 5. koht nagu ka kahel eelnenud aastal.

i
Maakonna meistriks Merili Jalg

Palamusel peetud maakonna meistrivõistlustel 100-ruuduses kabes osales kuus noormängijat, meistriks tuli täisedu ehk 10 punktiga 10-st Merilii Jalg, järgnesid Triinu Jalg 8 ja Emily-Marekka Ukrainski (kõik Palamuse vald) 6 punktiga. Eeloleval laupäeval, 15. märtsil algusega kell 10 toimub spordihoones Virtus Jõgeval Aia 40 Jõgeva Kabeklubi 2014. aasta seeriavõistluste I etapp ja kell 15 samas noorte seeriavõistluste I etapp.

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Eesti meistrivõistlustelt  tõstmises toodi Jõgevamaale kaks hõbedat

1. märtsil Tallinnas peetud tõstmise Eesti meistrivõistlustel võitsid hõbemedali jõgevalane Kert Ustav ja tabiverelane Riho Kägo.

23-aastane Kert Ustav sai kehakaalus kuni 94 kg kogusummas kirja 273 kg (rebimises 121 kg + tõukamises 152 kg), kulla võitis Indrek Koppel 290 kg-ga (130+160).

Üle 105 kg kaaluvate meeste hulgas võitis 413 kiloga kindla esikoha Mart Seim, kes rebis 180 kg ja tõukas 233 kg. Kogusummas 328 kilogrammiga hõbemedali saanud 29-aastase Riho Kägo parimateks tulemusteks jäid vastavalt 150 ja 178 kg.