Lühidalt

Nooruse poisid said teise koha 

D-vanuseklassi ehk 2000. aastal sündinud ja nooremate vanuseklassis saavutas Jõgeva SK Noorus jalgpallivõistkond teise koha. Alla jäädi vaid Narva Transile, kes võitis  ülekaalukalt. Poiste treener Igor Orlov oli võistkonnaga väga rahul, rõhutades, et edestati ka sellist suurt klubi nagu Tartu Tammeka. Heameelt teeb treenerile ka see, et üle oldi kohalikest rivaalidest — võistkonnast Põltsamaa Sport.

Terve hooaja jooksul pidas Jõgeva Noorus 96 poiste koosseis viisteist kohtumist, millest võideti kaheksa ning mängiti viiki kolm. Kõige suureskoorilisema võidu saavutasid Nooruse poisid Paide linnameeskonna üle, keda mai algul võideti lausa 8:1. Nooruse poolt tegid selles mängus skoori lausa kuus poissi: Peeter Luga, Marcus Mardimäe, Mattias Säärits, Märt-Indrek Sirkas, Kenert Karu ja Raul-Martin Sirkas. Neist viimane oli ka kogu hooaja jooksul Nooruse resultatiivseim, lüües üheksa väravat.

Klubi treener rõhutas, et ei soovi poistest kedagi eraldi esile tõsta, sest kogu võistkond mängis hooaja jooksul ühtselt väga hästi ning hea töö tulemus ongi teine koht tabelis.

EILI ARULA 

D-klassi tabeliseis

1. Narva JK Trans           52

2. Jõgeva SK Noorus      36

3. Tartu Tammeka II       32

4. Kohtla-Järve JK          26

5. Põltsamaa Sport        22

6. Tartu FC Santos         6

7. Paide LM                   5

i

Ülo Kuusk tuli taas maailmameistriks 

Horvaatia pealinnas Zagrebis toimusid 19.-21. oktoobrini täiskasvanute Euroopa karikavõistlused ja veteranide maailmameistrivõistlused sangpommispordis. Palamuse vallas elav Eesti Sangpommispordi Liidu president Ülo Kuusk tuli seal tagasi elu seitsmenda maailmameistritiitliga.

Kuusk võistles veteranide MMil 65-69-aastaste vanuseklassis ja kuni 95 kg kaalukategoorias. 16 kg kaaluvaid tõstevahendeid kasutades sai ta tõukamises tulemuseks 83 korda ja rebimises 241 korda. Sellest piisas esikoha ja järjekordse maailmameistritiitli saavutamiseks.

Peale Ülo Kuuse tegi Eestist veteranide MMil kaasa Pärnumaal elav Malle Tikko, kes võistles 60-64-aastaste vanuserühmas ja tuli 244 rebimiskorraga (tulemus on saavutatud 8 kg kaaluva tõstevahendiga) samuti esikohale.

Täiskasvanute Euroopa karikavõistlustel, mis olid mõeldud nii proffidele kui ka amatööridele, Ülo Kuuse sõnul eestlasi ei võistelnud. Kokku olid Zagrebi kaksikvõistlusel esindatud 17 riiki 200 võistlejaga. Võistluste üheks suuremaks üllatuseks kujunes see, et Horvaatia esindus võitis amatööride teatevõistluse, edestades favoriidiks peetud Venemaa võistkonda.

„Horvaatia koondis oli üldse väga hästi ette valmistatud. Ka Iirimaa oli väljas suure ja hästi treenitud võistkonnaga,” ütles Ülo Kuusk, lisades, et Horvaatia reis oli tore tagasiminek suvesse: Zagrebis oli üle 20 kraadi sooja ja lilled õitsesid.

Järgmine kaalukam jõuproov, millel meie sangpommisportlased esinevad, on 18. novembril Tjumenis toimuvad juunioride ja täiskasvanute maailmameistrivõistlused. Eestist läheb sinna viieliikmeline delegatsioon.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus