Lühidalt

Noorus pidi Welcolt vastu võtma kaotuse

Eelmisel laupäeval kohtus jalgpalliklubi Noorus võõrsil Tartu JK Welco Elekter meeskonnaga, kelle vastu koduväljakul võeti kolm kuud tagasi võit. Kuna Welco asub liigatabelis alumises otsas, ei osanud Nooruse fännid Tartu võistkonnast erilist ohtu näha.

Siiski näitas mängupilt midagi muud, kinnitades iidset vutitõde, et jalgpall on ümmargune ning fakti, et tase teises liigas on äärmiselt ühtlane. Esimene poolaeg möödus väravateta, kuid see eest noppisid Welco mängijad kuhja kollaseid kaarte, mida väljakukohtunik Silver Sepp pidi näitama kolmel korral.

Teist poolaega alustas paremini Welco võistkond. 54. minutil lõi kodumeeskonna esimese värava Marten Kihho. Vaevalt kümme minutit hiljem lõi Welco teise värava Mihkel Lõhe. Noorus oma mängu käima ei saanud ning väravad jäid selles kohtumises Jõgeva meeskonnal löömata. Nooruse mehed ei saanud paraku ses kohtumises teha ka ühtegi vahetust, sest varumehi neil Kaagvere väljakul kaasas polnud.

Saadud kaotus langetas Nooruse liigatabelis viiendale kohale. Temast läks mööda Türi Ganvix JK, kes võttis võõral väljakul 3:2 võidu Pärnu Metropoli üle. Noorusel on hooaja lõpuni jäänud veel neli kohtumist. Järgmisena minnakse kodustaadionil, Jõgeva alevikus, vastamisi FC Nõmme United võistkonnaga. Kohtumine peetakse sel pühapäeval algusega kell 12.00. Eelmine vastasseisu Nõmmega kaotas Noorus 3:6. Tabelis tõusmiseks on Noorusel vaja kindlalt praegu neljandal kohal olevat Nõmmet võita. Jõgeval ja Nõmme võistkonnal on hetkel võrdne arv punkte.

EILI ARULA 

II Liiga tabeliseis

1. FC Santos                 58

2. Sörve JK                    45

3. Türi Ganvix JK            38

4. FC Nõmme United      37

5. SK Noorus 96           37

6. Keila JK                    35

7. Rummu Dünamo        35

8. JK Luunja                  34

9. Tartu SK 10 II 33

10. Viljandi Tulevik         28

11. Pärnu Metropol         22

12. Welco Elekter          19

13. FC Tarvastu 17

14. Kärdla LM    9

i

Ventspilsist medalitega 

Eesti sangpommisportlaste seitsmeliikmeline esindus, millesse kuulus ka jõgevamaalasi, osales ülemöödunud nädalavahetusel Lätimaal Ventspilsis peetud rahvusvahelistel võistlustel Ventspils Atlants, kust tuldi tagasi hulga medalitega.

Palamuse vallast pärit Eveli Pahhurin sai kuni 18-aastaste neidude hulgas võisteldes esikoha nii rebimises (129 korda) kui ka pikas tõukamises (101 korda). Võistlusvahendiks oli tal 16-kilone sangpomm.

Jõgeva valla sportlane Andres Metjer sai meesteklassis võisteldes oma kaalukategoorias kuld- ja hõbemedali: ühe kahevõistluses ja teise nn pikas tõukamises. Viimasel alal püstitas ta 32 kg sangpommidega võisteldes uue isikliku rekordi 40 tõstekorraga.

Kümnendat korda peetud Ventspils Atlantil võistlesid nii profid kui ka amatöörid ja ühtekokku oli seal sportlasi 11 riigist. Laupäeval peetud võistlus oli maailma karikavõistluse etapp, pühapäeval peeti aga kommertsvõistlust.

RIINA MÄGI

Kabetajatele täiskomplekt medaleid

Eesti meistrivõistlustel 64-ruudulises kiirkabes tuli meistriks Jõgeva Kabeklubi esindav suurmeister Arno Uutma. Võit ei tulnud kergelt, põhiturniiri lõpetasid võrdselt 13 punktiga 18-st Uutma ja vennad Arvo ning Raivo Rist (Hiiumaa KK). Lisavõistluse esimene ring resultatiivset tulemust ei andnud ja alles kiirendatud ajakontrolliga toimunud teises ringis suutis Uutma alistada Arvo Risti. Uno Plakk kogus põhiturniiril 11 punkti, mis andis 7. koha.

Arno Uutma on ka tänavu ainus meeskabetaja, kes on Eesti individuaalsetelt meistrivõistlustelt suutnud koguda 2 kulda, eelmine oli 64-ruudulises kabes täispika ajakontrolliga.

Naiste konkurentsis kogus Marika Azojan (Jõgeva KK) 13 punkti 18-st, mis andis 14 punkti kogunud Kaari Vainoneni (Lasnamäe MKK) järel ja 12 punkti kogunud Piret Viirma (Järvamaa KK) ees teise koha.100-ruudulises kiirkabes oli ülivõimas Villem Lüüs (Lasnamäe MKK) 17 punktiga 18-st, Raivo Rist (Hiiumaa KK) kogus 14 ja Uno Plakk kolmandana 13 punkti.

Kokku on Jõgeva Kabeklubi kabetajad sel aastal Eesti meistrivõistlustelt võitnud üheksa medalit, ees seisavad veel võistkondlikud meistrivõistlused mõlemas mänguliigis.

JÕGEVA KABEKLUBI

Merilii Jalg võitis hõbemedali

Eesti minikadettide (2000. aastal ja hiljem sündinud) meistrivõistlustel 64-ruudulises kabes tuli võitjaks Rebeca Riisna (Lasnamäe MKK) 12 punktiga 14-st. Merilii Jalg (Jõgeva KK) kogus 10 punkti ja Karmen Vagula (Nõmme KK) kolmandana 9 punkti. Merilii medal oli ootuspärane, meistritiitlile pürgimist takistas teises voorus saadud ainuke ja ootamatu kaotus Karmen Kuusikule (Nõmme KK). Merilii noorem õde Triinu tasus küll mõni voor hiljem Karmenile õe võla, ent see ei olnud piisav lohutus. Triinu Jalg (Jõgeva KK) oli medalikonkurentsis võistluse lõpuni, kaotus viimases voorus Rebecale ning eelnev kaotus õele, kolm võitu ja kaks viiki andsid kokku 8 punkti ja 6. koha. Ealiselt jõuab Triinu sellesse vanuseklassi alles kolme aasta pärast.

Merilii hõbemedalit Eesti noortevõistlustelt tuli Jõgeva kabel oodata ligi 30 aastat, eelmise medali võitis Kersti Raudsepp, kes 1984.aasta märtsis tuli Eesti noortemeistriks.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus