Lühidalt

Kabetajad Lagedil

Lohusuus asuv Tartu Spordiveteranide Koondise Lagedi puhkebaas on aastaid olnud kabetajate lemmikkohaks. Tänavu toimus seal kabetajate ja kirikabetajate 32. kokkutulek. Möödunud aasta oli nii Eesti kui Jõgeva kabetajaile eriti edukas: tartlane Jüri Lätt tuli kahekordseks maailmameistriks (64-ruudulises ja brasiilia kabes) ning Jõgeva sai kaks medalit Euroopa meistrivõistlustelt 64-ruudulises kabes – Urmas Poom tuli Euroopa meistriks ja kaks väljaantud pronksmedalit pälvisid Uno Plakk ja Jüri Lätt.

Kokkutuleku programmi kuulusid traditsiooniliselt neli kabeturniiri ja neli väljakuala. Kiirturniiril 64-ruudulises kabes kogusid Uno Plakk ja paidelane Andrus Tull võrdselt 12 punkti 14-st, kõrgem vastaste punktide summa andis turniirivõidu jõgevalasele. Sauelane Urmas Väärtnõu oli üheksa punktiga kolmas. Kolmel välkturniiril olid erinevad võitjad: brasiilia kabes võitis Andrus Tull, 64-ruudulises kabes Urmas Väärtnõu ja pöördkabes ehk rahvakeeli äraandmises Kaljo Siimer (Jõgeva). Kokkuvõttes oli kabes edukaim Uno Plakk.

Väljakualadest võitis Kaljo Siimer keeglis, jõhvilane Aleksandr Serõn tennisepalli viskes, Urmas Väärtnõu granaadi täpsusviskes ja koos Uno Plakiga korvpalli vabavisetes ning väljakualade kokkuvõttes. Kokkutuleku üldvõitjaks tuli Urmas Väärtnõu 71 punktiga, Uno Plakk ja Kaljo Siimer kogusid võrdselt 68 punkti, naistest oli parim 11-aastane Merilii Jalg (Palamuse).

Aktiivselt tervisespordiga tegelev Urmas Väärtnõu käis kokkutulekul jalgrattaga, natuke üle 200 kilomeetri pikkuse vahemaa läbimiseks Sauelt Lohusuusse Lagedi puhkebaasi kulus tal veidi üle seitsme tunni. Oli ka viperusi: herilane läks pahuksisse kokkutuleku noorima osavõtjaga ja päikese käes moondus kahel elektroonilisel malekellal ajanäit tundmatuseni. Pärast lõunasööki asendus hirm siiski ehmatusega, sest vilus viibinud kellad töötasid endises headuses.

Enne kokkutulekut peeti Lagedil ka Jõgeva Kabeklubi noorte suvelaager. Suvelaagri raames peeti maha kolmeringiline kohtumine kabes lähedalasuva Nõmme Kabeklubi noorte suvelaagriga, mis võideti 12:6. Suvelaagri läbiviimist toetas Jõgeva linnavalitsus.

JÕGEVA KABEKLUBI

Leppik jätkab Tarvas

Üle kümne aasta Tartu Rocki korvpallimeeskonnas mänginud Jõgevalt pärit Silver Leppik jätkab oma karjääri Rakvere Tarva esindusmeeskonnas. Leping senise tööandja Rockiga lõppes ning Tarvas tegi Leppikule pakkumise, mille teenekas tagamängija ka vastu võttis. Siiski ei plaani mees lõplikult Rakverre kolida. Tema pere – naine ja kaks last – jäävad ikkagi Tartusse. Vahemaad Rakvere ja Tartu vahel Leppik pikaks ei pea.

EILI ARULA

Seeriavõistlused koguvad hoogu

Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse 4. etapp tähendas ürituse esimese poole lõppu. Tugevakoosseisulisel turniiril kogusid Enno Eerma, Uno Plakk ja Orme Kaul (Rakvere) võrdselt 14 punkti 18-st ja lisakriteeriumid reastasid nad toodud järjekorras.

Esikolmikule järgnesid Kaarel Ots 11, Paul Evard ja Maldon Haljas (Kunda) kümne punktiga. Kokkuvõttes on liidripositsioonil Enno Eerma 54 punktiga, järgnevad Orme Kaul 49, Maldon Haljas 42, Uno Plakk 39, Kaljo Siimer 37 ja Paul Evard 36 punktiga. Plakk ja Siimer on küll mänginud konkurentidest etapi vähem, aga et kokkuvõttes läheb kaheksast etapist arvesse 6, on konkurentsi veel küllaga.

Eesti Kabeliidu korraldatava Enn Rüütsalu mälestusturniiri seitsmendal etapil oli Uno Plaki mäng kahvatu ja ta pidi leppima 11 punktiga 18-st ning 6. kohaga. Samal kohal on ta ka kokkuvõttes, aga kuna ta on endast eespool olevaist mängijaist mänginud üks-kaks etappi vähem, kuulub ta kokkuvõttes endiselt soosikute hulka. Sel seeriaturniiril läheb 12-st etapist arvesse kaheksa parema etapi punktid.

JÕGEVA KABEKLUBI

SK Keremeister oli Tartu Milli triatlonil parim

Eelmisel laupäeval peeti Tartu Milli triatloni, kus Jõgeva spordiklubi SK Keremeister liikmed tegid nii individuaalselt kui ka meeskondlikult häid tulemusi – Heiko Sepp saavutas individuaalarvestuses kuuenda koha, meeskondlikus arvestuses tuldi teiseks ning klubide hulgas võeti lausa esikoht.

Tartu Milli triatlonil oli ujumisdistants 1,5 kilomeetrit, rattaga tuli läbida 40 kilomeetrit ning joosta 10 kilomeetrit. SK Keremeistri rivistuses seni edukaim sportlane Heiko Sepp alustas tema jaoks kõige keerulisema alaga, ujumisega, tavalisest paremini. “Ujumine oli allavoolu ning seega mulle meelepärane,” rääkis Sepp. Veest tuli mees välja kuuekümne viiendana ning selle kohaga ta siiski rahule ei jäänud. “Stardis olid raskused, sain jalaga näkku ja kaotasin prillid, seega pidin prillideta ujuma,” lisas ta.

Samas, ebaõnnestumine ujumises teda ei heidutanud, sest ees ootas tema trumpala – rattasõit. Rattaga läbis Sepp nelikümmend kilomeetrit konkurentidest kiiremini. “Jalgrattarada oli raske ning ilm oli tuuline, see andis mulle eelise,” rääkis kunagine profirattur. Jooksuraja suutis Sepp läbida kaheteistkümnenda ajaga ning finišisse jõudis ta üldarvestuses kuuendana.

Hea tulemuse tegi meeskondlikus arvestuses samal rajal SK Keremeister võistkond, kuhu kuulusid ujumisdistantsil Paul Ruubel, rattasõidus Pertti Juronen ning jooksmises Eesti tippsuusataja Aivar Rehemaa. Klubidest oli just see koosseis rajal kiireim, võistkondlikus üldarvestuses saavutati aga teine koht. Alla jäädi Team Ventexpert meeskonnale kuhu kuulusid Lauri Käi, Helgor Markov ja Viljar Vallimäe.

EILI ARULA

Kristjan Rosenberg sai EM-il viieteistkümnenda koha 

U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel osales kümnevõistluses kolm eestlast: Janek Õiglane, Taavi Tsernjavski ja Tabiverest pärit Kristjan Rosenberg. Kokkuvõttes võis eestlaste esituse kümnevõistlusel lugeda edukaks, sest Janek Õiglane pälvis neljanda koha, Tsernjavski tuli kaheksandaks ning Rosenberg sai 7022 punktiga 15. koha.

Rosenbergi tulemus ei olnud küll ideaalne, sest tema isiklik rekord on 7487 punkti. Isikliku rekordi kordamisega oleks Rosenberg saavutanud võistlusel kaheksanda koha. Nii Õiglane kui ka Tsernjavski tegid võistlusel isiklikud rekordid ning Õiglase tulemus 7604 punkti tähistab ka uut Eesti juunioride rekordit.

Võistlus algas Tabivere noormehe jaoks hästi, Rosenberg oli eestlastest 100 meetri jooksus kõige kiirem, joostes isikliku rekordi ajaga 11.39. Kaugushüpe oli samuti Rosenbergil eestlastest parim, tulemuseks 7.04. Kuulitõukes tegi Rosenberg samuti isikliku rekordi, tõugates kuuekilost kuuli 13.83. Kõrgushüppes sai Tabivere noormees jagu kõrgusest 1.89. 400 meetri jooksus ületas Rosenberg järgmise isikliku rekordi, lõpetades ajaga 50.92. Kahjuks tuli täielik ebaõnnestumine 110 meetri tõkkejooksus, kus tema lõpptulemuseks oli 18.66, mis on üle kolme sekundi võrra kehvem tema tavalisest tulemusest. Sinna läks ka lootus saavutada EM-il kõrge koht.

Kettaheites saavutas Rosenberg neljanda koha, heites ketta 42.81 meetri kaugusele. Selle ala võitis Tsernjavski tulemusega 47.28. Õiglane sai kolmanda koha tulemusega 42.88. Ka teivashüppes saavutas Rosenberg hea tulemuse, hüpates isikliku rekordi vääriliselt, tulemus 4.80. Odaviskes sai mees kirja 52.94 ning 1500 meetrit läbis ta ajaga 4:59.73.

EILI ARULA

Noorus sai Keilalt suureskoorilise kaotuse

Eelmisel nädalal pidas Jõgeva SK Noorus 96 pärast paarinädalast puhkepausi võõrsil mängu Keila JK-ga. Kohtumise esimesel poolajal suudeti Keilale hästi vastu hakata, esimese värava lõi Keila meeskond mõned minutid enne esimese poolaja lõppu. Siiski suutis Jõgeva poolkaitsja Mihkel Kukk seisu enne puhkama minekut viigistada.

Teiseks poolajaks kahjuks Jõgeva meeskonnal enam püssirohtu ei jätkunud ning väravaid hakkas Keila poolt järjest tulema. Vaevalt kümme minutit pärast teise poolaja algust oli seis juba 4:1 Keila kasuks. Noorus enam oma mängu käima ei saanudki ning lõppskooriks jäi 6:1 Keila kasuks.

Järgmise kohtumise peab SK Noorus juba sel laupäeval Jõgeva aleviku staadionil, kus kell 12.00 algavas mängus on kodumeeskonna vastaseks Pärnu FC Metropol. Pärast tosinat peetud kohtumist asub SK Noorus teise liiga tabelis neljateistkümne osaleja hulgas kümnendal kohal.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus