Lühidalt

Palamuse tüdruk võitis

Kabe propageerimiseks korraldas Nõmme Kabeklubi üle-eestilise I klassi õpilaste kabeturniiri Kevad 2013 “Mõtelda on mõnus”. Tüdrukutest jäid põhiturniiril 1.-2. kohta jagama Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi õpilane Triinu Jalg ja Karoliina Emilie Mättik Tallinna Pääsküla gümnaasiumist, kes kogusid kumbki 10 punkti 12-st.

Järelmatšis tuli Triinul aga tunnistada vastase paremust.

JÕGEVA KABEKLUBI 

Kalju presidendiks valiti Toivo Tõnson

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju üldkoosolekul valiti organisatsiooni uueks presidendiks ühehäälselt Toivo Tõnson, kes töötab Põltsamaa vallavanemana ja on ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees.

Spordiliidu Kalju juhataja Uno Valdmets märkis, et Toivo Tõnson esitati ühenduse presidendi kandidaadiks, pidades silmas tema kogemusi ja pikaajalist kaasalöömist Jõgevamaa arengus. “Spordiliit Kalju on maakonna spordielu juhtimise ja korraldamisega pikema aja vältel edukalt toime tulnud. Minu kui presidendi esmaülesandeks jääb organisatsiooni sündmustel ja kohtumistel väärikalt esindada. Üldkoosolekul toodi välja ka plusse ja miinuseid spordiliidu senises tegevuses. Püüan omalt poolt kaasa aidata, et neid miinuseid vähemaks jääks,” ütles Tõnson.

“Pean oluliseks senisest põhjalikumat tähelepanu pööramist laste- ja noortespordile, et selles kaasalööjaid vähemaks ei jääks. Oluline on paljude spordialade arendamine ja iseäranis nende edendamine, mis on kindlaks määratud koostöös Eesti Olümpiakomiteega käivitatud pilootprojektis. Nendeks aladeks on maadlus, saalihoki, kiiruisutamine ning kergejõustik,” ütles ta.

“Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe ja Jõgevamaa Spordiliidu Kalju presidendi tegevust püüan vajadusel lahus hoida. Näiteks kui omavalitsusliidus tulevad hääletamisele spordi rahastamisküsimused, taandan ennast hääletamisest.

Samas on aga mitmete spordisündmuste külastamine meeldiv kohustus nii Kalju presidendile kui ka omavalitsusliidu juhatuse esimehele,” märkis Tõnson.

Senine spordiliidu president Kalev Kurs lahkus ametist omal soovil, sest leidis, et Tartumaal Laeva vallavanemana töötades ei saa ta end piisavalt ühenduse tegevusele pühendada.

“Kalju presidendi rolli tegi meeldivaks hea koostöö ühenduse juhatusega, kuhu kuuluvad spordientusiastid, tänu kellele on korraldatud treeninguid, võidetud medaleid ja karikaid mitmel spordialal. Jõgevamaa paistab silma kogu Eesti spordielus,” kinnitas Kurs. JSL Kalju juhatajana jätkab Uno Valdmets.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus