Lühidalt

Kabetajatel ees tihe nädalavahetus

Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse kolmanda etapi võitis Uno Plakk 14 punktiga 18-st, järgnesid Enno Eerma, Orme Kaul (Rakvere) ja Kaljo Siimer 12 ning Maldon Haljas (Kunda) ja Kaarel Ots 11 punktiga. Kolme etapi kokkuvõttes on liidrikohal Eerma 40 punktiga, järgnevad Siimer 37, Kaul 35, Haljas 32 ja Paul Evard (Põlisamaa) 26 punktiga.

Laupäeval, 25. mail kell 10.30 toimuvad Virtuses Eesti Spordiveteranide Liidu individuaal-võistkondlikud meistrivõistlused 64-ruudulises kabes, kus mullust võistkondlikku esikohta püüavad kaitsta Jõgevamaa kabetajad. Ka kolm aastat tagasi toimusid need võistlused Jõgeval, siis pälvis Kaljo Siimer individuaalse meistritiitli, võistkonnal tuli aga leppida, nagu ka 2011. a Jõhvis, kolmanda kohaga. Laupäeval osaleb 10 võistkonda, osavõtjate nimistus on 1 suurmeister ja 7 meistersportlast.

Pühapäeval, 26. mail kell 10 algab kesklinna maleväljakul traditsiooniline Jõgeva Pargikabe 2013. Neljandat aastat linna päevade raames toimuva võistluse võitjakarikat kaitseb Orme Kaul. Ootame kabehuvilisi võistlustele kaasa elama. Täpsem info www.jogevakabeklubi.ee

JÕGEVA KABEKLUBI

Põltsamaa/Jõgeva võistkond sai Narvas napi kaotuse

Eelmisel kolmapäeval Põltsamaal peetud jalgpallikohtumisel tuli Põltsamaa/Jõgeva linnameeskonnal tunnistada Narva JK Transi paremust. Kuigi meie meeskond läks algul kohtumist juhtima ning vastastel oli teisel poolajal üks mängija platsil vähem, rauges Põltsamaa/Jõgeva võistkonna jaks paarkümmend minutit enne lõppu.

Võistkond hakkas eelmisel nädalal väga võimsalt Narva Transile vastu. Esimeses kohtumises Narvaga tuli Põltsamaa/Jõgeva võistkonnal vastu võtta 9:0 kaotus, kuid kolmapäevane kohtumine Põltsamaal oli hoopis teist nägu.

Avavärav sündis juba kohtumise teisel minutil, mil kodumeeskonna viis 1:0 juhtima Andro Lepp. Kahjuks teenis Narva võistkond mõned minutid hiljem penalti, mille Nikita Tokaitšuk ka väravaks realiseeris. 1:1 viigiga esimene poolaeg ka lõppes.

Teise poolaja alguses noppis Narva mängija Maksim Abanin endale kohtumise teise kollase kaardi ning oli sunnitud väljakult lahkuma. Ühemehelise ülekaalu kasutasid kodumeeskonna mängijad kohe ära ning Jürgen Hiljurand lõi seisuks 2:1. Paar minutit hiljem lõi Põltsamaa poiss Kaarel Põldma kolmanda värava.

Samas ei raugenud ka Narva võistkonna hoog ning seitsmekümnendal minutil tegi German-Guri Lvov seisuks 3:2. Kuus minutit enne kohtumise lõppu jõudis German Kovaltšuk seisu viigistada ning kodumeeskonna õnnetuseks lõi Vsevolod Švarikov kaks minutit enne normaalaja lõppu Narva neljanda värava.