Lühidalt

Hokimeeste võit ja kaotus

i

Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond on viimastel päevadel pidanud kaks järjekordset liigamängu. Laupäeval kaotati Virumaa liigas Narvas sealsele meeskonnale 3:9. Teisipäeva õhtul mängiti kodujääl Tartu liiga mängu, kus oldi vastamisi Äksi meeskonnaga. Jõgeva hokimehed võitsid kindlalt 11:0 (7:0). Väravaid viskas seekord koguni üheksa meest. Kaks tabamust said kirja Jüri Narits ja Raul Kivi.

IMRE ERIMAA

i

Kabeuudiseid

Eesti 58. 100-ruudulise kabe meistrivõistluste valikturniiril selgus seitse kabetajat, kes koos mulluse esikolmikuga selgitavad välja tänavused Eesti meistrid. Valikturniiri võitis Uno Plakk 11 punktiga 14-st, talle järgnesid Argo Unnuk (Järvamaa KK) 10 ja Villem Lüüs (Lasnamäe MKK) 9 punktiga. Viimase finaalikoha hõivas 7 punktiga Jüri Hermann, seega pääses lõppvõistlusele kolm Jõgeva Kabeklubi kabetajat, mullusel hõbemedalivõitjal Arno Uutmal oli see varem tagatud.

Peeti ka Eesti Kabeliidu üldkoosolek, kus valiti kaheksandat korda järjest presidendiks Euroopa Kabekonföderatsiooni president Janek Mäggi. Üheks asepresidendiks valiti ka Eesti 2011.aasta ja 2012.aasta parim meeskabetaja suurmeister Arno Uutma.

JÕGEVA KABEKLUBI

Olümpiavõitjat oodatakse pikisilmi Adaverre 

Käesoleval hooajal on Adavere uisurajal läbi viidud kolmed uisutamisvõistlused. Möödunud laupäeval peeti  need seal Põltsamaa jõe talimängude raames. Vahepeale peaksid mahtuma ka ühed Adavere karikavõistlused kiiruisutamises.

Eriti tihe tuleb eelolev nädalavahetus. Laupäeval, 2. veebruaril saab Peipsil teoks järjekordne uisumaraton ning kohe järgmisel päeval, 3. veebruaril viiakse Adaveres läbi hooaja tähtsaim uisutamisvõistlus “Kuldne 1500,” mis on pühendatud omaaegse Eesti kiiruisutajast olümpiavõitja Ants Antsoni Innsbruckis saavutatud võidule kiiruisutamises 1500 meetri distantsil.

Tänavu peetakse seda võistlust Adaveres 14. korda. Järgmisel aastal on “Kuldne 1500” näol tegemist topeltjuubeliga, sest siis saab see võistlus teoks 15. korda ning Ants Antsoni  olümpiavõidust möödub 50 aastat. Väino Treiman loodab, et Ants Antson aasta pärast ka ise Adaverre kohale tuleb. Kahjuks ei ole olümpiavõitja varasematel aastatel selleks aega   ega võimalust leidnud.

“Kuldne 1500” starti on oodatud väga erinevas eas võistlejad ja neile antakse eraldi start. Osalevad päris pisikesed, kes juba uisutada oskavad, samuti väärikas eas veteranid, kes veel uisutada jaksavad.

Nädal hiljem, 9. ja 10. veebruaril saavad Adaveres teoks Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises, mida on siin läbi viidud 2005. aastast alates.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus