Lühidalt

Orme Kaul võitis seeriaturniiri avaetapi

Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse avaetapil oli osalejaid 16,  kohalike kabetajate kõrval olid esindatud Tallinna, Tartu, Lääne-Virumaa ja Viljandi nuputõstjad.

Avaetapi võitis 14 punktiga 18-st rakverelane Orme Kaul, kes sai oma ainsa kaotuse Kaljo Siimerilt. Siimeril tuli omakorda käsi ulatada ainsana kaotuseta jäänud Enno Eermale. Mõlemad lõpetasid turniiri 13 punktiga ja koefitsient andis teise koha Siimerile. Raimo Karjus (Nõmme Kabeklubi) ja Uno Plakk kogusid 11, Algo Laidvee (Tartu Kalev) ja Maldon Haljas (Kunda) 10 ning Timo Tambet (Viljandi), Paul Evard ja Heldur Laumets 9 punkti.

Seeriavõistluse teine etapp ning noorte seeriavõistluse avaetapp toimub spordikeskuses Virtus 16. veebruaril.

JÕGEVA KABEKLUBI

Tulemas on 31. Põltsamaa jõe talimängud 

Esimesed Põltsamaa jõe talimängud peeti 1983. aastal. Nii suve- kui talimängud on ainsad vabariigis, mille järjepidevus pole katkenud.

Tänavustel, 31. talimängudel võisteldakse 22. jaanuaril algusega kell 17.30 Rivaali kohvikus saskus, 23. jaanuaril algusega kell 18 Hullava Naise pubis bridžis paaridele ning 26. jaanuaril Adaveres uisutamises, korv- ja jääpallis, males, kabes, lauatennises, petangis, koroonas, juhtide mitmevõistluses ja mälumängus. Suusatamine toimub Kuningamäel. 

Põltsamaa piirkonna saskumängijad olid edukamad 

Mulgimaa ja Jõgevamaa saskumängijad on pidanud omavahel kuus maavõistlust.

Esimese, teise ja kuuenda võistluse võitsid mulgid vastavalt 552:539, 552:511 ja 348:337. Kolmandal, neljandal ja viiendal võistlusel olid aga edukamad meie maakonna mängijad tulemustega 770: 617, 552: 534 ning 361:329. 

Külla tuleb Tõnu Õim

Maletaja, bridžimängija ja kahekordne kirimale maailmameister Tõnu Õim tuleb järgmisel neljapäeval, 24. jaanuaril järjekordselt põltsamaalastele külla.

Kell 17 esitleb ta maakonna keskraamatukogus oma ajaloolist jutustust “Salauksed avanevad”, kell 18.30 võtab aga osa Põltsamaa bridžimängijate mälestusturniirist paaridele. 

VILLU OJASSALU

Kurista kabeturniir peetud!

Kurista 43. kabeturniiril mängiti kaks ringi.

Põhiturniiril olid paremad Paul Evard ja Heldur Laumets, kes said mõlemad 8 punkti 12-st.

Kaheringilisel välkturniiril oli parim Kalle Lokk Sulev Luhti ees, punkte vastavalt 9 ja 8.

Kokkuvõttes  oli esipaar K. Lokk ja P. Evard, punkte vastavalt 14 ja 12.

Võistluspaiga ja meenete eest täname külaseltsi ja Toomas Kokka. 

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus