Lühidalt

Seeriavõistlusel selguvad võitjad

Laupäeval 22.detsembril kell 10 algab Virtuses Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse viimane kaheksas etapp, kus enne seda on kokkuvõttes esikolmikus Enno Eerma, Maldon Haljas ja Kaljo Siimer. Turniir osaleb ka venelane Andrey Napreenkov. Kell 10 algavad samas ka Jõgevamaa noorte meistrivõistlused 100-ruuduses kabes, kus selgitatakse paremus neljas vanuseklassis.

Kell 15 algab noorte 64-ruuduse kabe seeriavõistluse viimane voor, kus esikolmikus on Kärol Vinn, Marko Tamme ja Raivo Raja.

JÕGEVA KABEKLUBI

Kabeuudiseid aastast 2000

Jõgevat on hakatud kutsuma maakondade ja ka vabariigi kabepealinnaks. Meil toimub igal aastal viis hästi korraldatud lahtist turniiri, kus osalejaid on üle vabariigi 20-40.

Tehes aastast kokkuvõtet, liitsin neile viiele veel MK meistrivõistlused ja sain kokku 11 võistlust.

Meie maakonnast on kabetajaid 20 ümber, neist pooled on väga aktiivsed, osalenud 5-11 korral. Edetabelit juhivad K. Siimer, K. Ots, K. Lokk, U. Paluoja, E. Eerma ning naistest T. Pihelpuu, A. Laur ja R. Enno.

Edukamalt esinesid neil turniiridel Uno Plakk  (348 punkti), Enno Eerma (342 punkti), Urmas Paluoja  (340 punkti). Esikaheksasse kuulusid veel K. Siimer, K. Lokk, S. luht, K. Ots ja R. Orav.

Kui lisada siia nädal aega kestev pargikabe ja kabeklubi seeriaturniirid, siis mängisime aastas kabet terve kuu.

Uut aastat alustame traditsiooni kohaselt Kuristal. Kohtume 5. jaanuaril kell 10 Kurista lasteaias.

SULEV LUHT

Kodujääl alustati võidukalt

Lõuna-Eesti hokiliigas mängiv Jõgeva Jõud pidas teisipäeva õhtul hooaja esimese mängu kodujääl, kui alistati HC Uudeküla meeskond 6:4. Ligi 20-kraadises pakases toimunud kohtumine kulges omapärase stsenaariumi järgi.

Jõgeva meeskonna rünnakud kandsid mängu alguses kiiresti vilja ja Hannes Pagi avas Raul Kivi söödust skoori. Varsti kasvatas Kivi eduseisu 2:0-le ning siis oli taas Pagi kord: Jõgeva juhtis 3:0.

Lõpuks jõudis sihile ka teine viisik ning Mihkel Pärs tegi seisuks juba 4:0. Tundus, et tuleb ülekaalukas võit. Ka mängupilt kinnitas Jõgeva selget paremust. Ühel vasturünnakul suutsid küll külalisedki oma väravatearve avada, kuid enne vaheajale minekut tegi Jüri Narits seisuks 5:1.

Teisel poolajal ei õnnestunud Jõgeva hokimeestel enam nagu midagi. Isegi väravavahiga 2 – 0 olukorrad jäeti realiseerimata. Küll aga noppisid Uudeküla mängijad üles jõgevalaste vead oma tsoonis ning viskasid järjest koguni kolm väravat. Neli minutit enne lõpuvilet oli Jõgeva eduseis sulanud minimaalseks – 5:4.

Õnneks suudeti viimastel minutitel ennast mobiliseerida ja meeskonna kapten Raul Kivi vormistas võidunumbriteks 6:4. Võit küll saadi, kuid kasutamata võimaluste ja eksimuste taustal see täit rahulolu ei pakkunud.

Nüüd, mil Jõgeva meeskonnal juba pea kaks nädalat kodujää ning paremad treeninguvõimalused olemas, peaks hakkama ka mänguvorm paranema.