Lühidalt

Algo Laidvee võitis eelviimase etapi 

Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse eelviimasel etapil oli esmakordselt osavõtjate hulgas ka välismängija —  Orthezi turniirile saabunud Andrey Napreenkov Venemaalt. Pingelise turniiri võitis tartlane Algo Laidvee 14 punktiga 18st, edestades punktiga Uno Plakki ja Enno Eermat. Kundalane Maldon Haljas kogus 12, Andrey Napreenkov ja Orme Kaul Rakverest 11 punkti.

Kokkuvõttes on endiselt liidrikohal Enno Eerma 67 punktiga, järgnevad Maldon Haljas 65, Kaljo Siimer 59, Uno Plakk ja Kaarel Ots 51 ning Orme Kaul ja Kalle Lokk 49 punktiga. Plakk ja Kaul on mänginud seni vaid neljal etapil arvesseminevast viiest, mistõttu jätkub veel küllalt pinget ka viimaseks etapiks. Laupäeval, 1. detsembril kell 10 toimub Palamuse gümnaasiumis traditsiooniline Paunvere kabeturniir. 

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Orthezi 8. turniiri võitis Andrus Tull

Jõgeva Kabeklubi peasponsori OU Orthez 8. turniiril võisteldi tavapäraselt 64-ruudulises kabes kahes rühmas. 10 kõrgema reitinguga mängijat võistles peaturniiril ja ülejäänud põhiturniiril

Osa võttis enamik Eesti paremikust ja kõigil Jõgeva rahvusvahelistel turniiridel osalenud Andrey Napreenkov Peterburist. Osalejate hulgas olid mõlemad Eesti selle ala suurmeistrid Kaari Vainonen ja Arno Uutma, kolm rahvusvahelist meistrit ja kuus meistrit.

Pingelise peaturniiri võitis 13 punktiga 18st Andrus Tull (Järvamaa Kabeklubi), edestades punktiga Andrey Napreenkovi (Venemaa) ja kahe punktiga meeldiva üllatusena kolmandaks platseerunud turniiri noorimat osavõtjat Imre Antonit (Nõmme Kabeklubi). Esikolmikule järgnesid: 4. Arno Uutma (Jõgeva Kabeklubi), 5. Enno Eerma (Tartu Kalev), 6. Uno Plakk (Jõgeva Kabeklubi), kõigil 10 punkti, 7. Ain Rool (Järvamaa Kabeklubi) 8, 8. Kaari Vainonen (Lasnamäe Male-kabeklubi) 7, 9. Juri Hermann (Jõgeva Kabeklubi) 6 ja 10. Kaljo Siimer (Jõgeva Kabeklubi) 3 punktiga.

Põhiturniiri, millel osales 18 kabetajat, võitis Marika Azojan (Jõgeva Kabeklubi) 13 punktiga 18st sama palju punkte kogunud Algo Laidvee (Tartu Kalev) ja 12 punktiga turniiri lõpetanud Hans Puki (Nõmme Kabeklubi) ees. Jõgeva kabetajatest pälvisid 9 punkti kogunud Sulev Luht ja Kalle Lokk vastavalt 8. ja 9. koha.

Turniir oli hästi korraldatud, sellele aitasid kaasa nii korraldaja poolt välja pandud auhinnafond ja meened kui ka Jõgeva gümnaasiumi mänguruum. 

K. KUPAL

i

Jõgevamaa noorte male meistrivõistlused 

Mängiti kolmes vanuseklassis. Kuni 10-aastaste meistrikulla võitis Daniel Aganitš, järgnesid Riivo Piibe ja Marco Kruuleht.

Vanemate noormeeste meistritiitlid jagati ühisturniiril. Kuni 14-aastaste meistriks tuli Romet Martjan, kellele järgnes Holger Saarik.

Kuni 19-aastaste esikoht kuulus Janus Pinkale Elev-Ermo Kase ees.

Võistlusprotokolliga saab tutvuda http://www.jslkalju.ee/index.php?option=com_content&view=category&id=39:protokollid-2012&Itemid=159&layout=default

9. detsembril selgitatakse Virtuses välja Jõgevamaa täiskasvanute meistrid.

ANTS PRII, võistluste kohtunik

blog comments powered by Disqus