Lühidalt

Noorus sai ilma põhiründajata Suure-Jaanist jagu

Laupäeva keskpäeval pidas Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil kolmanda liiga kolmeteistkümnenda vooru kohtumise, kus kodumeeskond sai ülekaalukalt jagu Suure-Jaani võistkonnast, olenemata sellest, et Jõgeva meeskonna põhiründaja Mairo Tikerberi sel ajal juba Kuressaare meistriliiga klubiga oli liitunud.

Jõgeva seekordne vastane Suure-Jaani United asub liigatabeli viimasel astmel ning seetõttu ei olnud see meeskond ka Jõgeva meeskonna jaoks väga tugev vastane. Samas ei saanud Nooruse mehed kohtumisele ka väga mütsiga lööma minna.

Jõgeva võistkonnale ei tulnud eduseis mängus lihtsalt kätte. Esimene poolaeg möödus mõlema võistkonna jaoks üldse väravateta. Kahekümne kuuendal minutil tegi Jõgeva meeskond vahetuse, võttes väljakult ära Tauno Anvelti ja lastes plastile Siim Tali. Kuus minutit enne poolaja vilet suutis kollase kaardi teenida Suure-Jaani mängija Aleksandr Kolovko, kuid nende sündmustega esimene poolaeg ka lõppes.

Teisel poolajal hakkas siiski Jõgeva meeskond mängima neile harjumuspärast jalgpalli ning viiekümne neljandal minutil avas Jõgeva Noorus Kristjan Kuldmägi väravast skoori. Pärast Jõgeva võistkonna avaväravat otsustas Suure-Jaani korraga kolm meest platsilt välja vahetada. Kohtumise teise värava lõi Nooruse ridadest Nikolai Roop.

Sellega Jõgeva meeskonna hoog siiski veel ei piirdunud. Jala sai valgeks ka Eigo Loorius, kes jõudis väravani kohtumise seitsmekümne neljandal minutil. Pärast seda tegi Jõgeva meeskond veel kaks vahetust ning Suure-Jaani ühe. Siiski ei aidanud selline vangerdus Suure-Jaani skoori avada ning kolm minutit enne kohtumise lõppu lõi Jõgeva neljanda värava Asso Nettan. Kuid kõige krooniks oli üheksakümnendal minutil Mario Tikerberi teenitud kollane kaart, pärast mida ka kohtumine lõppes Jõgeva 4:0 võiduga.

EILI KOITLA

Seeriavõistluse etapi võitis Orme Kaul

Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse 5.etapil tuli kindlalt võitjaks rakverelane Orme Kaul 15 punktiga 18-st, järgnesid Kaljo Siimer 12, Ago Vooremäe(Tartumaa) ja Kalle Lokk 11, Kaarel Ots 10 ja Urmas Paluoja 9 punktiga. Seeriavõistluse kokkuvõttes on endiselt liidripositsioonidel Enno Eerma 54 ja kundalane Maldon Haljas 49 punktiga, neile järgnevad Kaljo Siimer, Kalle Lokk ja Sulev Luht 46 ning Urmas Paluoja 44 punktiga.

11.-12.augustini peetakse Lagedil Tartu Spordiveteranide Klubi puhkebaasis Eesti kirikabetajate 31. kokkutulek, kokkutuleku avamine on laupäeval kell 11.