Lühidalt

Kabeuudiseid

Jõgeva Kabeklubi seriaali V etapil oli 11 mängijat. Võitis Rakvere meister Orme Kaul 15 punktiga 18 võimalikust.

Plusspoolele jäid veel K. Siimer Jõgevalt ja A. Vooremäe Tartust ning Jõgeva mehed K. Lokk ja K. Ots, punkte vastavalt 12, 11, 11 ja 10.

Pärast viit etappi on ikka liidrid E. Eerma ja M. Haljas, punkte 54 ja 49 (neli osalust).

Järgnevad võrdselt 46 punktiga K. Siimer (osalenud  neljal etapil), K. Lokk ja S. Luht  (viis osaluskorda) ning U. Paluoja nelja osaluskorraga.

SULEV LUHT

17 auhinnalist kohta Rakverest

Eesti Spordiveteranide Liidu 45. suvemängudel, mis peeti Rakveres, pälvisid Jõgevamaa kergejõustiklased 10 esimest, viis teist ja kaks kolmandat kohta.

Silvi-Mai Eerma võitis I koha kuulitõukes, odaviskes ja paigalt kaugushüppes, oli teine 60 meetri jooksus.

Villu Ojassalu võidutses kettaheites, kuulitõukes ja odaviskes, jäi teiseks 60 m jooksus ja paigalt kaugushüppes.

Kuldmedal riputati veel kaela Maret Piirakule (I koht 60 m jooksus), Ülo Kuusele (I koht kuulitõukes) ja Peep Pällile (esikoht 100 m jooksus).

Teiseks tuli kuulitõukes Aare Ilves ja kettaheites Ülo Kuusk, kolmanda koha sai paigalt kaugushüppes Maret Piirak ning kettaheites Hille Kirpu.

Bridži- ja sasku-uudiseid

Jõgeva bridžiklubi suveturniiril on liidrid aidulased Lembit Kapp ja Ants Barot, kelle kolme vooru võiduprotsent on 170,88.  Järgnevad Kalle ja Villu Ojassalu, kellel need numbrid on 165, 67 ja Ago Lindsaar –Raivo Sikk (154, 28).

Põltsamaa piirkonna sellesuviste saskuvõistlustel on 12 voorust mängitud 7.

Siiani on paremas mänguhoos olnud neli Põltsamaa linna paari. Ahto Kondil-Mart Võsal on kirjas 451, Aare Tederil-Villu Ojassalul 444 ning Otto ja Kalju Ojassalul 434 punkti.

3. augustil, kui Võhmas toimub Kesk-Eesti laadapäev, peetakse seal esimene Põltsamaa-Võhma maavõistlus saskus.

OSKAR PURI

Lahkumised

Viimased kuud on viinud laias maailmas igavikuteele mitmeid Jõgevamaalt pärit tuntud inimesi. Juba möödunud sügisel (11. oktoobril) suri Torontos sõjajärgse maailma parimaid odaviskajaid Hans Moks, kes sündis 15. oktoobril 1923 Tartumaal Saadjärvel.

Hans Moksi urnimatus sai aga teoks 12. juulil Tallinnas Rahumäe kalmistul.

23. mail suri kaugel Austraalias Adelaides Laiuselt pärit  mees, endine lendur Johannes Metsla. Temaga kohtusime Adelaide Eesti Majas veel alles selle aasta aprillis ning 17. mail 1916. aastal sündinud vanahärra meenutas oma kunagist koduvalda.

11. juulil suri aga Sydney’is Vaimastverest pärit Austraalia suurettevõtja Ylo Kull. Mees, kes ehitas Austraalias suuri maju ja poekette ning toetas aastaid kohalike eestlaste ettevõtmisi.