Lühidalt

Türilt palju auhinnalisi kohti

Eesti Spordiveteranide Liidu kergejõustiku meistrivõistlustelt, mis peeti Türil, tõid Jõgevamaa võistlejad kodumaakonda 10 esimest, kuus teist ja kaheksa kolmandat kohta.

Kolm kulda tõi Jõgevale Silvi-Mai Eerma, kaks kulda Hille Kirpu ja Heino Põldoja ning ühe kuldmedali Maret Piirak.

Kaks kulda tõi Põltsamaale Villu Ojassalu, ühe hõbeda ja ühe pronksi Palamusele Urve Rillo.

Maret Piirak sai veel viis kolmandat koha, Villu Ojassalu kolm teist ja kaks kolmandat kohta.

Liider Ülis Riisalu

Jõgeva bridžiklubi Suvesoldat võistlustel on kahe vooruga liidripositsioonil Ülis Riisalu. Esiviisikusse on jõudnud veel Kalle ja Villu Ojassalu, Lembit Kapp ja Ants Barot.1. juulil peetakse Põltsamaal paarideturniir “Põltsamaa roos”.

Vabariigi maleparemik Põltsamaal

Eesti Male  Toetusühing  viib vabariigi eri paigus läbi huvitavaid turniire.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi aulas toimub  taoline turniir 30. juunil algusega kell 11.

Osalema on lubanud tulla Jaan Ehlvest, Kaido Külaots, Tarvo Seeman, Aleksander Volodin, Meelis Kanep, Hugo Päären jt.

VILLU OJASSALU

Virtuses selgitati Balti meistreid

Möödunud laupäeval peeti Jõgeva spordikeskuses Virtus Baltimaade meistrivõistlusi sangpommispordis. Mitut karva medaleid võitsid  ka Eesti sportlased.

Võistlustel osales poolsada sportlast Lätist, Leedust ja Eestist. Arvestust peeti kuni 18-aastaste noormeeste ja neidude ning naiste ja meeste kategoorias. Kuni 68 kg kaaluvate naiste kategoorias sai kuldmedali Aive Vahter Kilingi-Nõmmelt, kes 16-kilose sangpommi 180 korda sirgele käele rebis. Teise kulla tõi Eestile kuni 73 kg kaaluvate meeste hulgas võistelnud Tanel Kukk Saaremaalt. Tõukamises sai ta tulemuseks 78 ja rebimises 190 korda (võistles 24 kg kaaluvate tõstevahenditega).

Hästi esines ka Palamuse spordiklubi esindav tartlane Martin Kalk, kes sai kuni 95 kg kaaluvate meeste hulgas 55 tõukamis- ja 116 rebimiskorraga teise koha (võistles 32 kg kaaluvate tõstevahenditega). Tema tõukamistulemus jäi vaid ühe tõstekorraga alla kehtivale Eesti rekordile.

Tubli tulemuse sai ka neidude vanuserühmas võistelnud kaareperelanna Eveli Pahurin, kes rebis 12 kg kaaluvat pommi 215 korda ja püstitas uue isikliku rekordi. Paraku andis see tulemus vaid kolmanda koha, sest konkurendid kasutasid 16 kg tõstevahendeid ning tulemuste ümberarvutamise koefitsient töötas nende kasuks. Oleks ka Eveli raskema pommi valinud, oleks ta arvatavasti võitjaks tulnud.

Jõgeva valla sangpommisportlane Andres Metjer tegi tublisid tegusid teatevõistluses, kus ta jõudis kolme minutiga saada kirja 56 tõukamiskorda. Teatevõistkond koosneb viiest võistlejast, kellest igaüks tõukabki 24 kg pomme kolme minuti jooksul. Ühtekokku said Eesti teatevõistkonda kuulunud Andres Metjer, Tanel Kukk, Kuldar Kark, Endel Taro ja Martin Kalk kirja 256 tõukamiskorda ehk enam kui kunagi varem, ent sellest ei piisanud siiski enamaks kui kolmandaks kohaks.

Baltimaade meistrivõistlused korraldas Eesti Sangpommispordi Liit. Lähiajal teevad meie maakonna sangpommisportlased kaasa spordiliidu Jõud meistrivõistlustel ning Leedus toimuvatel mitteolümpiaalade maailmamängudel.