Lühidalt

Seeriavõistluse liider on endiselt Enno Eerma

Jõgeva Kabeklubi seeriavõistluse neljanda etapi võitis Orme Kaul (Rakvere) 14 punktiga 18-st, Urmas Paluoja ja Enno Eerma kontosse jäi punkt vähem. Esikolmikule järgnesid Maldon Haljas (Kunda) 12 ning Uno Plakk ja Timo Tambet (Viljandi) 11 punktiga.

Seeriavõistluse arvestuses, kus kaheksast etapist lähevad arvesse viie parema tulemused, on seniste etappide arvestuses liidrikohal Enno Eerma 54 punktiga, järgnevad Maldon Haljas 49, Sulev Luht 39, Urmas Paluoja ja Kalle Lokk 35 ja Kaljo Siimer 34 punktiga.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

i

Pargikabe võit Orme Kaulile 

Jõgeva Kabeklubi korraldatud Jõgeva Pargikabe 2012,  järjekorranumbriga 3, toimus mitte päris loodetud ilmastikutingimustes. Vihm siiski mängulusti oluliselt ei seganud, vaid kaks n-ö pargilauamängu 18-st tuli mängida Jõgevamaa Spordiliidu Kalju selleks ürituseks kasutada antud igati sobivas telgis. Küll aga sai niisked ristsed Inglismaalt soetatud ja meeldiva kiiruse ning piinliku täpsusega Jõgevale saabunud kokkupandav mängulaud.

Turniiril osales 10 kabetajat, Jõgevamaa mängijate kõrval osalesid ka riigi paremikku kuuluvad kabetajad Rakverest, Kundast ja Tartust. Kahjuks pidi viimasel hetkel eemale jääma Jõgeva Kabeklubi esinumber suurmeister Arno Uutma. Turniiri ühtlane koosseis muutis selle äärmiselt pingeliseks ja võitluslikuks. Võistlussüsteemiks oli teistkordselt kahe miinuse süsteem, mis tähendas, et iga kohtumine pidi selgitama võitja, vajadusel läksid käiku lisapartiid tavatingimustes.

i

Turniirivõit läks 2000. aastal Eesti meistriks tulnud, korduvalt hiljem esikuuikusse jõudnud ja ka MM-il osalenud rakverelasele Orme Kaulile siiski näiliselt kergelt. Tema kroonilisest  ajapuudusest, kus tal mäng rabedaks muutuma või malekell sootuks ununema kipub, polnud seekord jälgegi ja ta võttis igast mängust kõik, mis talle pakuti. Kahe eelmise turniiri võitja Uno Plakk tegutses seekord kohtunikuna, seetõttu jäi korraldajate sportliku au kaitsmine Kaljo Siimeri õlule, kes sellega ka toime tuli.

Selleks tuli tal kahel korral kohtuda tartlase Algo Laidveega, plussringi poolfinaalis saadud kaotusele sai ta vastu magusama revanši miinusringi finaalis, mis tähendas teist kohta Siimerile ja kolmandat Laidveele. Eraldi tahaks peatuda paremusjärjestuse teisel kolmikul, kes üksmeelselt moodustasid teenekate kabetajate vanusegrupi 75+

4. Maldon  Haljas (Kunda), 5.-6. Heldur Laumets (Jõgeva) ja Rein Suurkaev (Rakvere). Selles eas mängimine ja edukalt mängimine ei pea olema ning ei olegi reegel. Pargikabe sellisel kujul on ka füüsiline koormus, see kolmik mängis sellel võistluse ca kaks tundi suurel laual. Seda on Jõgeva maleväljakul sel suvel taas võimalik järele proovida.


Infot võistluse tulemuste kohta saab vaadata Jõgeva Kabeklubi kodulehelt www.jogevakabeklubi.ee. Võistlust toetasid Jõgeva Linnavalitsus ja SEB.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus