Lühidalt

Toimus Rüütsalu memoriaalturniiri järjekordne etapp 

Turniiri IV etapil oli kaks tosinat mängijat. Nagu alati, osales ka üks naine — Kaari Vainonen, kes kogus 18 võimalikust 11 punkti ja oli kaheksas.

Parim oli taas V. Lüüs kuue võidu ja kolme viigiga.

Ainuliider V. Lüüs on kogunud 56 punkti Arvo Koppeli 51 vastu. Temast kolm punkti vähem said kirja T. Rist, A.Tarasenko ja M. Haljas. Meie ainuke esindaja Uno Plakk oli kümnes.

Meie mängime jälle Jõgeval Virtuses 28. ja 29. aprillil ja alustame kell 10.00.

SULEV LUHT 

Bridžiuudiseid

Eesti Spordiveteranide Liidu tänavused meistrivõistlused bridžis tegi kaasa 62 huvilist. Tallinlased Jüri Teras ja Urmas Lauri olid võidukad nii paarina kui ka nelikuna koos Jaak Aava ja Jaan Maripuuga.

Meie maakonna tublimad olid Lembit Kapp-Ants Barot, kes tulid paaridest kuuendaks, ning Eduard Rumvolt-Kalle Ojassalu ja Arnold Kivik-Toivo Vähi, kes olid nelikutest kolmandad. 

Kuues maavõistlus 

Enne kuuendat maavõistlust Mulgimaa ja Jõgevamaa vahel saskus mängiti ka malet ja kabet. Males olid edukamad Argo Jürgenson, Mart Paabort  ja Jannar Alliksaar Põltsamaalt, kabes Ahto Kont Põltsamaalt, Mait Soolepp Pajusist ja Peeter Kivi Kolga-Jaanist.

Maavõistluse saskus võitsid Jõgevamaad esindanud Põltsamaa linna ning Pajusi ja Põltsamaa valla mängijad 373:313.

i

Kabetajatele kaks medalit

Haapsalus Eesti 64-ruuduse kabe meistrivõistlustel jäi Jõgeva Kabeklubi kontosse kaks hõbemedalit. Naiste 54. meistrivõistlustel viigistas Marika Azojan oma põhikonkurentide Kaari Vainoneni ja Piret Viirmaga ning võitis ülejäänud kaheksa vastast. Vainonen aga alistas P. Viirma ja nii jäi esikolmiku järjestuseks: 1. K. Vainonen (Lasnamäe MKK) 19; 2.M. Azojan 18; 3.P. Viirma (Järvamaa KK) 16 punkti.

Meeste 64. meistrivõistlustel osales 17 kabetajat, mängiti kaheksa vooru šveitsi süsteemis. Pingelisel turniiril tuli teistkordselt selles mänguliigis Eesti meistriks Argo Unnuk (Järvamaa KK) 13 punktiga, Jõgeva Kabeklubi esindav Arno Uutma jäi temast maha punktiga, esikuuikusse mahtusid veel Raivo Rist (Hiiumaa KK) 11, Arvo Rist (Hiiumaa KK) ja Uno Plakk (Jõgeva KK) 10 ja Andrus Tull (Järvamaa KK) 9 punktiga.

Eelmise Vooremaa spordinurgas juhtus eksitus Jõgevamaa noorte 64-ruuduse kabe pisikadettide (2002.a. ja hiljem sündinud) tütarlaste võistlustulemuste avaldamisel. Maakonna meistriks tuli Nelly Kald (Jõgeva ÜG) Ethel Meriel Soodla ja Angelika Palmi (mõlemad O.Lutsu Palamuse Gümnaasium) ees.

Eeloleval laupäeval algusega kell 10 peetakse Virtuses Jõgevamaa veteranide meistrivõistlused ja pühapäeval kell 10 kevadpühade välkturniirid nii 64- kui 100-ruuduses kabes.
i

ÜLAR POOM

blog comments powered by Disqus