Lühidalt

Algasid maailmameistrivõistlused 64-r kabes 

Peterburis algasid maailmameistrivõistlused 64-r kabes, kus osaleb 97 kabetajat 25 riigist ja kõigist viiest maailmajaost. Turniiril selgitatakse välja maailmameistrid välk-, kiir- ja klassikalises kabes.
Esmalt selgusid meistrid välkkabes. 62 meeskabetaja konkurentsis kogus Jõgeva Kabeklubi esindav suurmeister Arno Uutma 9 punkti 18-st, mis andis talle 31. koha.

Eesti kahest naismängijast tegi silmapaistva soorituse Kaari Vainonen, kes kogus 11 punkti, mis andis talle 35 naise konkurentsis 11. koha. Piret Viirma sai 9 punktiga 22. koha.


JÕGEVA KABEKLUBI

i

Noorkabetajad võistlesid Tallinnas

Tallinnas toimunud Eesti kadettide meistrivõistlustel 64-r kabes tulid võitjaiks Joanna Sild (Lasnamäe MKK) ja Hendrik Tamm (Pärnumaa). Jõgevamaa kabetajad olid esindatud 11 noormängijaga, kellest 10 kuulus veel noorematesse vanuseklassidesse. Ettearvatult jõudsid esikümnesse 8 punkti 14-st kogunud Jakko Koort ja Karin Makkar, kes hõivasid vastavalt noormeestest 7. ja neidudest 8. koha. 6 punkti kogusid Annaliis Strigin, Anette Koidu, Ingle Kürsa, Raivo Raja ja Kirill Matiitšin, mis andis neile kohad teise kümne alguses.

Samaaegselt toimunud Enn Rüütsalu mälestusturniiri 10. voorus tuli võitjaks Arvo Koppel 16 punktiga, Uno Plakk kogus teisena 15 punkti. Kokkuvõttes juhib 110 punktiga endale praktiliselt esikoha kindlustanud Villem Lüüs, Plakk tõusis 85 punktiga kuuendaks ja kuna tal on konkurentidest üks arvesseminev voor vähem mängitud, säilitas ta endiselt reaalsed võimalused esikolmikusse tõusmiseks.
i

JÕGEVA KABEKLUBI

Peeti järjekordne Jõgeva Majandusühistu kabeturniir 

Juba 33. korda teoks saanud turniiril oli 28 osalejat, neist kolm naist, 11 meest ja 14 noorvõistlejat. Mängiti 9 vooru.

Naistest tuli võitjaks Aili Visnapuu Tartust seitsme punktiga 18 võimalikust. Järgnesid Aime Laur kahe ja Taimi Pihelpuu ühe punktiga. Meeste esikolmikusse mahtusid Maldon Haljas, Jüri Lätt ja Uno Plakk, punkte vastavalt 13, 12 ja 12.

11 punktiga järgnesid E. Jaanuska, H. Laumets, K. Ots ja K. Siimer.

Üheksa vooru mängisid ka noored. Edukamad olid Jõgeva Kabeklubi võistlejad, keda juhendab Ilme Kroodo.

Parim oli Jakko Koort, kes sai kirja kaheksa võitu ja ühe viigi ning teenis 17 punkti. Talle järgnesid Mihkel Kalling ja Tanel Tammik, kes said mõlemad kirja 12 punkti. Tüdrukustest oli 11 punktiga parim neljandaks tulnud Anette Koidu.  

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus