Lühidalt

Kabetajad tiitlivõistlustel

Euroopa veteranide kümnendatel meistrivõistlustel 100-r. kabes ei suutnud kolme vooru järel liidrikohal asunud hiidlane, kümnekordne Eesti meister Raivo Rist oma edu lõpuni hoida – viikide kõrval kaotas ta seitsmendas voorus hilisemale turniiri võitjale Jevgeni Gurkovile (Venemaa) ja platseerus kümne punktiga 18-st 17. kohale.

Uno Plakk seevastu tegi viimases kuues voorus vaid ühe viigi ja sedagi viimases voorus lätlase Gunars Zalitisega. Vahepealsesse perioodi mahtusid võidud lätlase Janis Lelise, Aleksander Schwartmanni (Israel) ja Gabriel Estebe (Prantsusmaa) üle ning kaotused Rafael Zdorovjakile (Saksamaa) ja Aleksander Ratsile (Venemaa). Viimane kaotus oli valus, sest ülekaalukas seisus kadus Plaki malekellalt aeg, mängijate arvates aga võis seda põhjustada toitekeha tühjenemine. Protesti ei suudetud lahendada ja tulemus jäi jõusse. Kokkuvõttes kümne punktiga 19. koht.

Marika Azojan kaotas paremad seisud Virgilius Zutautasele (Leedu) ja Janis Lelisele ning võitis Hollandi naiskabetaja Iepie Poepjesi. Kokkuvõttes oli ta kaheksa punktiga 35. ning naiste arvestuses kuues, viis paremat kogusid punkti enam.
Eelnevalt osalesid Jõgeva Kabeklubi mängijad mitmetel tiitlivõistlustel. Euroopa meistrivõistlustel 100-r. välkkabes oli Azojan naiste turniiril 20. ja Plakk meeste jõukatsumisel 25.

Noormängija Jakko Koort oli noorte EM-il 100-r. kiirkabes kuni 13-aastaste vanuseklassis 33. ja noorte 64-r. kabe MM-il 31. Kõik need võistlused toimusid Tallinnas. Suurmeister Arno Uutma osaleb 18.-26. oktoobrini Peterburis MM-il 64-r. kabes. Tänavu kindlalt nii tava- kui kiirkabes Eesti meistriks tulnud Uutma viimast esinemist MM-il lahutab 11 aastat. Eelülesandmiste põhjal osaleb põhiturniiril 50, välk- ja kiirkabes üle 60 kabetaja.

JÕGEVA KABEKLUBI

Tähe alustab sel nädalal hooaega muutunud koosseisuga 

Sel nädalavahetusel alustab JSK Selver/Tähe Eesti meistrivõistluste hooaega veidi muutunud kooseisuga. Meeskonna kaptenina jätkab Nikita Bõstrov. Abikaptenid on Nikolai Roop ja Alari Pagi. Koduklubis mängivad uuesti Targo Treial, Timmo Zimmermann, Keio Kanna, Erkko Nurmoja ja Merlis Kärson.

Varasemalt Tähe rivistuses mänginud Valery Maslov siirdub sel hooajal Soome NST võistkonda. Tähe meeskonna rivistuses Läti liigas kõige resultatiivsem mees Pavel Semenov ravib veel möödunud hooajal saadud vigastust ning praeguseks pole selge, kas mees liitub meeskonnaga poole hooaja pealt või mitte. Esimene Eesti meistrivõistluste kohtumine peetakse juba sel laupäeval spordihoones Virtus, kus SK Tähe vastaseks on Eesti Maaülikooli võistkond.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus