Lühidalt

Marko Saksing alustab U19 koondise treenimist 

Alates sellest hooajast töötab Eesti saalihoki U19 vanuseklassi koondise peatreenerina Jõgeva Tähe treener Marko Saksing, kes on varem seda koosseisu treeninud aastatel 2001, 2003 ja 2005. Väga suurt lisakoormust koondise treenimine Marko Saksingule kaasa ei too, sest algavast hooajast on ka SK Tähe esindusmeeskonnal võrreldes möödunud aastaga oluliselt vähem mänge.

Algaval hooajal suuri võistlusi koondisega ette ei võeta. “Plaanis on läbi viia üks treeninglaager ning pidada kaks mängu,” valgustas lähitulevikuplaane vastne koondise peatreener. Pikemas perspektiivis ei osanud Saksing töö- ja mänguplaani ennustada. “Järgmisel aastal oleneb kõik rahakotist,” nentis ta.  

Praegu tuleb keskenduda koondise komplekteerimisele. Nimelt peab Saksing hoidma silma peal saalihokiga tegelevatel  noormeestel, kes on sündinud 1994. aastal ja hiljem.

“Vaja on panna kokku koondis, kes mängiks hästi 2013. aastal noorte maailmameistrivõistlustel Norras,” ütles ta.

EILI KOITLA

i

Tähe oli sunnitud Läti liigas mängimisest loobuma 

Sel hooajal ei osale Jõgeva Tähe saalihokiklubi Läti liiga mängudel. Loobumise põhjustas klubi raske majanduslik seisukord, nimelt napib Eesti edukaimal saalihokimeeskonnal raha. Teiseks oluliseks põhjuseks on see, et mängumehed ei jõua osaleda töö ja õpingute kõrvalt hooaja jooksul  kuuekümnel mängul.

Klubi peatreener Marko Saksing selgitas, et Läti liigas jätkamiseks oleks tarvis olnud leida täiendavad 20 000 eurot. Tänase seisuga ei ole klubil enam ka selliseid toetajaid nagu Felix, Jõgeva Gaas ja EhitusGamma. Uute toetajate leidmine on klubil väga raske.

“Kõik toetajad on leitud tänu headele tuttavatele. Jõgeval on väga raske leida toetajaid, kuigi meie klubi sportlikud tulemused on olnud aastast aastase väga head. Eks praegu on vast kõigil raske toetajaid leida, eriti saalihokis. Loodame, et nüüd, kui Rahvusvaheline Olümpiakomitee võttis saalihoki täisliikmeks, hakatakse ka sellele alale rohkem tähelepanu pöörama,” rääkis Marko Saksing.

Samas on klubi treeneril siiralt hea meel, et kohalikud omavalitsused pole neile selga pööranud. “Jõgeva linn ja Jõgeva vald toetavad meid vastavalt oma võimalustele. Jõgeva linn on praegu üks meie suurematest toetajatest,” lisas Saksing.

EILI KOITLA

Rüütsalu memoriaalturniiri VIII etapp 

Osalejaid oli 20. Viienda etapivõidu sai kirja Villem Lüüs, kes seekord kogus 15 punkti.

Järgnesid V. Velbaum 12 punktiga ning A. Koppel, M. Haljas ja U. Paluoja, kõigil 11 punkti.

Äsja toimunud etapi järel juhib V. Lüüs T. Tulva ja K. Vainoneni ees, punkte vastavalt 96, 83 ja 80.

Meie klubi paremad on U. Paluoja, M. Tammeveski ja U. Plakk (73, 70 ja 58 punkti). 

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus