Lühidalt

Sten Oja lõpetas Põhja-Euroopa meistrisarja avaetapi teisena

Möödunud nädalavahetusel peeti Leedus Vilkyciais Põhja-Euroopa(NEZ) rallikrossi meistrivõistluste avaetapp, kus starti läks neli eestlast ning poodiumikohaga lõpetasid neist kaks: Sten Oja Põltsamaalt ning Helmet Palm Raplast.

Lisaks Palmile ja Ojale olid NEZ avaetapi stardis ka Janno Ligur ning Arvo Kask, kes sõidavad sel hooajal NEZ 1600 klassis. Kokku startis esimesel etapil 47 sõitjat kümnest riigist. Pärast eelsõite startis Janno Ligur 9. kohalt ning tema järel kohe Arvo Kask. Siiski polnud meistrisarja avaetapil õnne Arvo Kasel, kelle masin sai kõvasti kannatada ning finaali ta siiski ei pääsenud. Janno Liguri laeks jäi sel etapil 9. koht.

Omaette tase olid Division 1 ehk 4WD klassis Sten Oja ja Helmet Palm. Nende finaalsõit oli muidugi kõike muud kui lihtne. Nimelt toimus A-finaali alguses leeduka Gudžinase ja norraka Antonseni vahel korralik kokkupõrge, mille tagajärjel leedulane oli sunnitud katkestama. Antonsenile näidati musta lippu, kuid mees rajalt siiski maha ei sõitnud ja pärast võistlust vaidlustas otsuse. Õigus jäigi talle ning tänu sellele sai mees ka etapivõidu. Teise koha saanud Sten selgitas, et oleks esikoha nimel rohkem pingutanud, kui oleks teadnud, et Antonseni apellatsioon läbi läheb. Sel korral tuli Ojale teine koht ning Helmet Palmile NEZ sarja debüüdilt kolmas koht. Järgmine NEZ etapp peetakse juba sel nädalavahetusel Lätis.

EILI KOITLA

Liidriks tõusis Boris Druzhinin

Rahvusvahelisel turniiril “Jõgeva 2011” 64 ruudu kabes sai neljandast voorust Jõgeva voor. Heldur Laumets sai üllatusvõidu Arvo Risti üle, Uno Plakk alistas Andrey Napreenkovi ja oma mängumasina käima saanud Edo Jaanuska Maldon Haljase.

Viiendas voorus pidi kaotuse võtma Uno Plakk, kes kaotas Raimo Karjusele. Üllatusliidriks tõusnud Karjus pidi oma esimese kaotuse vastu võtma kuuendas voorus, alistudes Arvo Ristile.

Mängitud kuue vooru järel, mis on kaks kolmandikku võistlusmaast, tõusis liidriks Leedu suurmeister Boris Druzhinin 10 punktiga 12-st. Punkt vähem on Raimo Karjusel ja Uno Plakil; kaheksa punkti on kogunud Andrey Napreenkov, Arvo Rist ja Edo Jaanuska. Täpsemat infot turniiri kohta saab Jõgeva Kabeklubi kodulehelt www.jogevakabeklubi.ee.

Viimane voor mängitakse Jõgeva kultuurikeskuses täna kell 9. Homme kell 11 algab samas kiirturniir 100 ruudu kabes, laupäeval kell 10 toimub kultuurikeskuse taga pargis võistlus pargikabes.