Lühendati Põltsamaa postkontori lahtiolekuaegu

Postiettevõte Omniva andis teada, et 4. oktoobrini on Põltsamaa postkontor ajutiselt avatud lühendatud lahtiolekuaegadel. Omniva jälgib pidevalt postkontori külastatavust, kuid postkontorit sulgeda esialgu veel siiski ei plaani.


Põltsamaa postkontor on augustis ja septembris avatud esmaspäeval ja teisipäeval kell 9–13 ja 13.30–17 ning kolmapäeval, neljapäeval ja reedel 9–13 ja 13.30–15. Laupäeviti ja pühapäeviti ning Eesti taasiseseisvumispäeval on postkontor suletud.
„Põhjus, miks hetkel lahtiolekuaegasid muutsime, seisneb selles, et meie mõlemal töötajal on puhkused,” selgitas Omniva Põhja regiooni juht Ott Nauts.
„Lisaks jälgime igakuiselt ka postkontori külastatavuse ja tehingute arvu numbreid ning need on viimase aasta jooksul võrreldes varasema ajaga oluliselt vähenenud. Üks olulisemaid põhjuseid, miks see nii on, peitub kliendieelistuste muutuses ning selles, et erinevaid saadetisi soovitakse kätte saada pakiautomaatide vahendusel,” lisas ta.
Ott Nautsi sõnul on pakiautomaatide kasutamine viimasel ajal oluliselt kasvanud.
„Eriti tugevat muutust kliendieelistustes nägime eriolukorra ajal ning see tendents on ka nüüd jätkunud,” lausus Ott Nauts.
Omniva Põhja regiooni juhi sõnul on vähene külastatavus ja langev tehingute arv reeglina ka peamine põhjus, miks postkontorite lahtiolekuaegasid ühes või teises kohas Eestis ümber vaadatakse.
„Juba praegu on ligi 90 protsendi klientide eelistatuim pakkide kättesaamise kanal pakiautomaat. Pakiautomaatide võrgustik laieneb kõigil teenusepakkujatel. Enamasti ei tule juba praegu paki kättesaamiseks minna postkontorisse, vaid selle saab kätte pakiautomaadist,” rääkis Nauts.
Teine võimalus on tellida endale koju kirjakandja.
„Üha enam kasutatakse kirjakandja koju tellimise võimalust. Kõigil postiteenuse kasutajatel on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada kõiki postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Kirjakandja vahendusel saab saata kirju ja pakke, osta marke ning tellida koju postkontorisse saabunud pakke. Kui inimene elab lähimast postiasutusest kaugemal kui viis kilomeetrit, siis on kirjakandja koju tellimine tema jaoks tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris,” ütles Ott Nauts.
Kirjakandjat saab kohale kutsuda Omniva kodulehel oleva vormi kaudu.
„Pärast tellimuse vormistamist võtab Omniva klienditeenindus tellijaga ühendust ning lepib kokku täpse teenindamise päeva ja aja – täpselt nii, nagu toimub ka kullersaadetise kättetoimetamisel,” seletas Põhja regiooni juht.
Omniva kirjakandja tuleb tellimust täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kolme tööpäeva jooksul. Kirjakandjat saab koju või töökohta kutsuda vaid tööpäeviti.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus