Lõviklubide jõululaat – hubane ja rõõmus kohtumispaik

 

Möödunud laupäeval Tabivere vabaajakeskuses toimunud Tabivere ja Palamuse Lions-klubi ühist heategevuslikku jõululaata võib täie kindlusega traditsiooniliseks nimetada, sest seda peeti juba kolmandat korda ning nii müüjate kui ostjate huvi tundub tõusuteel olevat.

Müügilaudu oli üpris arvukalt ja  seal leidus midagi igaühele, kel veel  jõuluvanaga “äriasjad” pooleli või päkapikuga läkitatavat kergemat kraami kodus napivõitu. Osteti viltümbrises seepe ja Kreenholmi firma voodipesu, sooje sokke ja imeilusaid tikitud sõrmkindaid, aga ka astelpajutooteid ja omapäraseid jõuluseadeid.

Nurgakeses, mida silmates laulupidu meelde tuli, askeldasid  Ene Volk  ning Ester ja Ive Eddor. Seda, et tegemist on õdedega, teavad Tabiveres ilmselt kõik, nagu sedagi, et loodus kõiki kolme osavate näppude ja kunstnikuandega õnnistanud on. Arvatavasti ja kardetavasti on aga kodukandiski väga palju neid, kes ei tea, kui kvaliteetset ja mitmekesist käsitööd tehakse pisifirmas, mille nimeks OÜ Isetehtu, ning et praeguseks on neil olemas nii osalemiskogemus suurematel laatadel kui põhjaliku infoga kodulehekülg internetis.  

Aga laulupidu tuli nende müügileti ääres meelde seetõttu, et meistrite põhirõhk on rahvuslikul käsitööl alates kirivööst ja linastest tikitud kottidest ning lõpetades rahvariideseelikute ja soojade ruuduliste õla- ja kaelasallidega. Viimatimainitud tekitasid lähemal vaatlusel tõelist hämmeldust: mil kombel saab täiesti tavalistel telgedel kootud kangas olla ühelt poolt triibuline ja teiselt poolt ruuduline… Lähemalt pärida polnudki mõtet — võhikule on kogu see maailm tõeline raketiteadus. Muidugi leidus Isetehtu letil ka pisemat kraami: rahvariietega sobivaid ehteid ja telefonikotikesi, aga ka glamuursematele pidudele vihjavaid pisikesi ridiküle. Reklaamlehekesel oli vihje ka päkapikkudele, kes  kingikimbatusse jäädes meistritelt kiiret abi saada võivad. Tänapäeva päkatsid tunnevad ka arvutit ja leiavad www.isetehtu.ee kiiresti üles.

Ükski laat ei tundu tõupuhas, kui seal kohvitamisvõimalus puudub. Tabivere “lõvinaised” on alati agarad küpsetajad olnud ja ilmaski ei paku nad kohvikõrvaseks midagi rutiinset. Tänavu tegid nende müügilaual ilma põdraliha-porgandipirukad, kohupiimakoogid seitsmeviljahelvestega, suured uhked vahvlitorud ja palju muud ahvatlevat.

“Need tüdrukud on küll eraldi kiitmist väärt,” juhtis Svetlana Seemann tähelepanu oma väikestele naabritele. Nimelt olid Anne Teini lapselapsed Teresa ja Johanna kodus hoolega pähkleid glasuurinud ja püsisid nendega kohusetundlikult müügilaua taga. Täiskasvanute eeskujul annavad nemadki osa saadud rahast heategevusfondi ja nad lõid laadal aktiivselt kaasa juba mitmendat korda.

Nagu ikka, oli kõige pikem ja kirevamalt kaetud  laud lionsklubilaste heategevusloteriil. Ühe euro eest võis sealt saada kuuseehte või suure paki pesupulbrit, purgi kodust mahla või Vudila mängumaa kinkekaardi. Nii Tabivere LC president Henn Aunap kui Palamuse LC juht Elle Mäerand kinnitasid, et loose ostetakse hästi.

Huvinappuse üle ei kurtnud keegi, kes oma leti  soojas ja külalislahkes majas üles pannud olid: samal ajal Tartu suurel jõululaadal lõdiseda polnuks kindlasti toredam.

Kui tunniajaline kontsert, kus astusid üles lasteaia ja huvikooli laululapsed, rahvamajas harjutavad tantsutüdrukud,  Maarja-Magdaleena segakoor ja noorteansambel Ropka, läbi sai, hakkas laadarahvas tasapisi koju kippuma.

Laada korraldajad on väga tänulikud Vudila mängumaale, Mayeri kodukeemiatehasele, Evelini Moesalongile ja OÜ-le Isetehtu, kes heategevusloteriile peaauhinnad välja panid, samuti on häid sõnu ja lahket jõuluvana väärt nii esinejad kui müüjad.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus