“Lõvid” joonistavad Kuremaa laagris Kalevipoja moodi

“Lõvide” ja nende pereliikmete üheks laagriettevõtmiseks on Kalevipoja moodi joonistamine, kus laua otsa kinnitatakse marker, millega võistlejad peavad kirjutama Lionsi tunnuslause We Serve ehk Kalevipoja-päraselt serviti.

Noorlõvidest koosnev Leo klubi korraldab lastele Tootsi ja Teele mängud, Kuremaa järvel saab aga teoks isemeisterdatud veesõidukite võistlus “Püsib veel”. Eesti Lions-piirkonna kuberner aastatel 2005-2006 Heino Anderson märkis: “Kuremaa on looduskaunis ja fantastiline  koht, kus on olemas kõik tingimused suurürituse korraldamiseks. Kava kohaselt osaleb laagris ligi 400  klubi liiget koos peredega.”

Lions-laager algab klubiliikmete piduliku sissemarssimisega ja lipu heiskamisega. Osavust proovitakse pimevõrkpallis ning laulmisoskust saab katsetada karaokes. Võistlustulle asuvad ka Eesti Lions- piirkonda juhtinud kubernerid ja nende abikaasad ehk  leedid. Väliskülalisi saabub laagrisse Soomest ja kavakohaselt ka Rootsist. “Suvelaager on üritus, mis ühendab kogu Eesti Lions-klubilaisi. Laagri üks eesmärke on soodustada LC klubide liikmete omavahelist suhtlemist ja koostöövõimaluste otsimist. Üks asi on kokku saada koosolekutel ja nõupidamistel, teine asi vabas õhkkonnas. Laager pakub häid võimalusi ka Lions-liikumise ideede tutvustamiseks lastele,” ütles Heino Anderson, kes Kuremaa laagris annab kubernerivolitused üle järgmiseks hooajaks sellele ametikohale valitud Hanno Vinnile.

Lõvide laagri korraldamisele aitab kaasa ka LC Jõgeva juhatuse liige ja ekspresident Vahur Kukk, kes on Jõgeva maavanema nõunik ja Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskuse juhatuse liige.       

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus