Lotte Laulukarussellil esinesid Jõgeva linna tublimad laululapsed

Kolmapäeval peeti Jõgeva lasteaias “Karikakar” Lotte Laulukarussell ehk lauluvõistlus, kus esinesid 3–13-aastased lauljad. Tegemist oli  eelvooruga, kust paremad 17. mail Mustvee kultuurikeskuses toimuvale maakondlikule lauluvõistlusele pääsesid.  Sealt läkitatakse omakorda iga vanuserühma parim ETV Laulukarusselli saatesse.

Jõgeva lauluvõistlusel tegi kaasa koeratüdruk Lotte. “Iga laps on väärt lõbusat ja vabas õhkkonnas toimuvat võistlust. Nii tuntakse rõõmu laulmisest ning ei teki tunnet, nagu astuks žürii ette ülekuulamisele,” rääkis Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöötaja Hele Kull.

Lotte lõi mõnusa ja rõõmsa õhkkonna

Soovitud mõnusa ja rõõmsa õhkkonna lõigi Lotte, kes lapsi laval aitas ja juhendas. Vahvate vahepaladena said lapsed koos Lottega laulda ja sporti teha. Kõik väikesed lauljad olid põnevil ja õhinas, sest päris Lottega sai rääkida, mängida, laulda ja mis kõige tähtsam – temalt sai autogrammi küsida ja temaga koos pildistada.  

Jõgeva linna laste lauluvõistlusel oli osalejaid kokku 34, kõigi nendega olid tegelenud kolm õpetajat. Lasteaia “Rohutirts” ja muusikakooli lauluõpetaja Karin Luik juhendas 12 pisikest lauljat. Lasteaedade “Rohutirts” ja “Karikakar” muusikaõpetaja Merike Siiraku juhendamisel astus lavale viis last. Jõgeva põhikooli muusikaõpetaja Riina Lind oli võistluseks ette valmistanud koguni 17 noort lauljat.

Laululapsi hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Jõgeva kultuurikeskuse juhataja ja muusikakooli õpetaja Ainar Ojasaar, Sadala põhikooli ja muusikakooli õpetaja Mare Talve ning laulja Sirli Hiius. Võitjate väljaselgitamisel anti sõna ka koeratüdruk Lottele ehk Gerli Padarile. Žürii hindas esinejate lauluvalikut, loo raskusastet ja vastavust eale, laulja õiget hingamist, intonatsiooni, diktsiooni ja musikaalsust. Oluline oli arvestada sedagi, kuidas saaks laps  hakkama maakondlikul võistlusel ja televisioonis.

Oskar Säärits rokkis täiega

Auhindu jagati mitmes kategoorias. Igast vanuserühmast kuulutati välja üks võitja, lisaks jagati välja mitmeid eriauhindu. 3–7 aastaste seas ostutus žürii hinnangul parimaks Madis Pihl. Madise esituses kuulis publik “Soovide laulu”. Lisaks jagati välja eriauhinnad Lauri Vildele isamaalise laulu, Darja Gladõševile värvilise laulu ja Marit Onopale emotsionaalse esituse eest. Marit pühendas laulu “Hea, parem, kõige parem” oma emale.

8–10-aastaste vanuseastmes tunnistati parimaks Oskar Säärits. Žürii oli Oskari etteastega väga rahul, otsus langetati üksmeelselt. Oskari “Politsei rock” jäi meelde hea lauluvaliku, musikaalse ja eriti hoogsa ning artistliku esituse poolest. Ka Lotte kiitis Oskari esinemist ning jagas talle soovitusi järgmisteks esinemisteks. Nimelt oli noormees ennast võistluseks soliidsesse ülikonda riietanud, kuid Lotte sõnul viskab õige rokkar pintsaku nurka või kannab seda ainult presidendi vastuvõtul. Koos Lottega harjutas Oskar hevinäpu viskamist ja ehedat rokktantsu.   

Samast vanuserühmast tunnustas žürii Karl Kustas Kalevit sõbraliku ja julge esinemise eest,  samuti Maria Hundi haldjalikku esinemist ning ja Lauri Mägi, kes esitas röövli igatsuslaulu.

Tore on võita

Viimases vanuseastmes, 11–13 aastaste seas oli võistlejaid neli ning võitjaks osutus ainus noormees Joosep Katt. Eripreemia pälvis Sandra Kuuskmäe sõnumiga loo eest. Joosepi lugu “Kass Betty laul sõprusest” meeldis koeratüdrukule väga. Lottele meenus kohe Leiutajateküla kass Betty, kes laulab täpselt nagu Joosep. Laulu aitas noormehel valida muusikaõpetaja Riina Lind, klaveril saatis ema Merike Katt.

Joosep oli võidu üle väga õnnelik. Ta kinnitas, et hoidis pöialt kõigile oma vanuserühma tüdrukutele, kes esinesid tema sõnul väga hästi. Joosepi sõnul on tore võita, ent ta poleks ka väga kurvastanud, kui võidu oleks napsanud mõni tüdrukutest. Lavahirmu ja esinemisärevust Joosep enda sõnul ei tunne. Ta laulab nii poiste- kui mudilaskooris, lisaks on kogemus televisioonist, kus poistekooriga esinemas käidi.

Joosep tunnistas, et ootab põnevusega maakondlikku eelvooru. Oma järgmist laulu ei osanud noormees veel välja pakkuda, kuid võimalusel sooviks ta laulda midagi Alo Mattiiseni loomingust.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus