Lõppenud orienteerumishooajast

SK Visa orienteerujad osalesid edukalt septembri viimasel nädalavahetusel toimunud Suunto mängudel.

Mängud peeti Eesti kagunurgas, Venemaaga külgnevate Haanja kõrgustiku idanõlva keerukate servamoodustiste alal Juudakunnu ürgmetsades. Lõppevalt hooajalt käis seal viimast võtmas kolmveerand tuhat Läti, Soome ja Eesti orienteerujat.

SK Visa esindusest võistles edukalt Laura Suur, olles N18 vanuseklassis kuues ning eestlastest viies. Enam-vähem sportliku tulemuse tegi Indrek Pärn M16B rajal viienda kohaga. Ülejäänud neli võistlesid, piltlikult öeldes, mitte niivõrd teiste orienteerujate, kuivõrd rajameistriga — selle nimel, et raske distants üldse läbitud saaks. Kolmel meie sportlasel see ka õnnestus.

Tartus õpinguid jätkavatele Laura Suurele ja Rain Vaikmäele oli lõppev hooaeg noorteklassis viimane. Tudengiseisusse on pärast kaitseväeteenistust tõusnud ka Mattias Pilv. Siinkohal tänan ette Jõgeva vallavalitsust Laura ja Mattiase sportliku tegevuse jätkuva toetamise eest tuleval aastal!

SK Visa orienteerujatest oligi hooaja vaieldamatult parim Laura Suur. Tema silmapaistvamateks saavutusteks olid kolmas koht rahvusvahelisel Läti GP võistlusel ja sealse näidissprindi võit. Eesti meistrivõistlustel oli ta erinevatel distantsidel kaheksas ja kümnes. Eesti meistrivõistlustel oli edukaim omal ajal Jõgeva laste- ja noortekeskuse treeningurühmas orienteerumise algtõed omandanud 36-aastane Janno Kivik lühiraja viienda kohaga ning Tauno Kure kaheksanda ja kaheteistkümnenda kohaga M50 vanuseklassis. N14 klassis võistlev Margareth Pilv sai Läti GP-l tubli kaheksanda koha. Lühematel ja lihtsamatel radadel “sähvatasid” Indrek Pärn (oli võistluse Ilves-3 M16 vanuseklassis B-rajal kolmas eestlane ja Suunto mängudel viies), Rain Vaikmäe, Mattias Pilv ja allakirjutanu.

Läbi hooaja kestnud Eesti noorte karikasarjas oli Laura üldkokkuvõttes üheksas ja Indrek kaheteistkümnes, kusjuures nad ei võistelnud kõigil etappidel. Suve keskel liitus meie perega kaks täiskasvanud ja kaks noort orienteerumishuvilist, kes pärast edukat algõpet osalesid orienteerumispäevakutel Kaius ja Ebaveres.

Tänan mõistva toetuse eest Jõgeva vallavalitsust ja Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi ning autosõitude eest Eldur Orupõldu ja Raimond Pilve!

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus