Lõppenud maadlushooaeg edukaim

Viimastel aastatel on Põltsamaa noormaadlejad toonud Eestist ja kaugemateltki võistlustelt koju hulganisti auhinnalisi ja esikolmikust veidi allapoole jäävaid hinnatavaid kohti.

Pühapäeval kogunesid Põltsamaa kandi noormaadlejad hooaega pidulikult lõpetama. Maadlejate tänuüritust juhtinud Põltsamaa Ametikooli õpetaja Margus Kastor tuletas meelde vanasõna, mille kohaselt tuleb kõigepealt teha tõsiselt tööd, seejärel tuleb ka vääriline tasu. Maadlejaid juhendav treener Arved Külanurm lausus, et tõsiste tulemusteni jõudmiseks on kulunud tervelt seitse pikka aastat. Külanurm tänas ka noormaadlejate vanemaid ja omavalitsusjuhte, kes on leidnud aega ja võimalusi noorte suunamiseks ja toetamiseks nende sportlasteel. 

Hea koostöö

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul paneb teda lausa imestama, et kui eelmisel aastal läks maadlejatel väga hästi, siis on neil äsja lõppenud hooajast veelgi paremad tulemused ette näidata. “Huvitav, kui palju meie maadlejad veel oma tulemusi paremaks muuta suudavad? Kindlasti ei saa see neile  lihtne olema. Kui oled teatud taseme saavutanud, siis selle hoidmine või sealt veelgi kõrgemale pürgimine on kordi raskem kui nullist alustamine,” rääkis linnapea.

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul on maadlejad tugevat tööd teinud. Heade tulemuste taga on selline töö, mis nõuab nii mõnigi kord loobumist mõnusast ajaviitehetkest sõprade seltsis, toredast peoõhtust või huvitavast telesaatest. Vallavanema kinnitusel tagab edu tihe ja üksteist toetav kontakt maadlejate, treeneri ja lapsevanemate vahel. Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev kinnitas, et sportimist  nagu kultuurigi ei saa kunagi liiga palju. Maavanem tõdes, et Põltsamaa piirkond on väga tegus kant, sest tal on olnud väga vähe selliseid nädalavahetusi, mil tal pole olnud põhjust tulla  Põltsamaa linna või ümbruskonda. 

Nõrgad vastased

Treener Arved Külanurm  teatas aga kokkutulnute mõningaseks jahmatuseks, et Eesti meistriks tulemine või siin medalikolmikusse jõudmine on kodumaal küll hea ja uhke saavutus, ent piiri taga on selle medali väärtuseks ümmargune null.

“Ega me Eestis tegelikult väga tugevad pole, lihtsalt vastased on nõrgad,” nentis treener. “See on lihtsalt nüanss, mille me oleme osanud siiani targalt ära kasutada ja selle pealt loorbereid lõigata.”

Näiteks  pidid Põhjamaade kadettide ja juunioride meistrivõistlustel Norras esinenud Ardi Andruse ja Olesja Steptsenko rahulduma viienda kohaga. Euroopa noorte olümpiamängudel, mis toimusid tänavu esimest korda ja mida plaanitakse hakata korraldama igal kontinendil eraldi, saavutas Olesja Steptsenko 12. ning Ardi Andruse 17. koha.  Euroopa noorte meistrivõistlustelt sumomaadluses toodi meeskondlikus arvestuses Põltsamaale viis pronksmedalit.

Külanurme sõnul ei ole sportlastel puhkamiseks eriti aega ka suvel, sest osaleda tuleb mitmetel tiitlivõistlustel. Samuti saab suvel teoks maadluspäev Tapal.

Maadlustreeneri sõnul on tema peamiseks mureks abitreeneri puudumine. “Mina ei jõua üksi tegelda nii kõrgete tulemusteni jõudnud noormaadlejatega kui ka järelkasvuga,” tõdes  Külanurm. Kümne aasta eest alustati umbes neljakümne maadlejaga, kellest tänaseks on kümmekond noort tippu jõudnud. Praegu on alustajate rühma suuruseks napilt kümme maadlejat, mis teeb treenerile tulevikku silmas pidades tõsist muret. Samas teeb Arved Külanurm sügava kummarduse tublide noormaadlejate vanemate ja sponsorite ees, sest tema sõnul on nende rolli tipptulemusteni jõudmisel võimatu üle hinnata.

“Järgmise hooaja lõppedes nii häid tulemusi, nagu lõppenud maadlushooajal saavutasime, kindlasti ette näidata ei ole,” jäi Külanurm tagasihoidlikuks. 

Möödunud maadlushooaeg arvude ja tulemuste keeles

*Eelmisel hooajal võitsid Põltsamaa noormaadlejad Eesti meistrivõistlustelt 27 kuld-, 27 hõbe- ja 27 pronksmedalit.

*Põltsamaa maadlejad võitsid eelmisel aastal oma kodulinnas noorte vabamaadluse võistluse, täiskasvanute sumomaadluse ja osaliselt Põltsamaal läbi viidud naiste maadluse

*Võideti ka kreeka-rooma maadluses õpilaste vanuseklassis

*Euroopa juunioride ja täiskasvanute sumomaadluse meistrivõistlustelt naasid  Johanna Kikkas ja Sander Orion kuldmedali ning Hergo Andruse pronksmedaliga

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus