Loomemõisa kohapärimuskohvikus räägitakse MTÜ-de rollist ühinevates omavalitsustes

Esmaspäeval, 20. novembril kell 18 ootavad MTÜ Loomemõis eestvedajad asjaosalisi ja teemast huvitatuid oma Juula külas asuvasse kohapärimuskohvikusse vestlusringi, kus jututeemaks MTÜ-de roll ühinevates omavalitsustes. Selle kokkusaamisega alustab septembris aastaseks saanud mittetulundusühing tänavust Ühisnädalat.

“Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse kodanikeühenduste konsultant Kersti Kurvits on valmis meile ürituse läbiviimisel nõu ja jõuga appi tulema. Tema soovitas kutsuda rääkima neid inimesi Tartu või Tabivere vallast, kes osalesid ühinemisläbirääkimistel nendes töörühmades, kus MTÜ valdkonda käsitleti, samuti neid, kes uuest Tartu vallast kõnealuse teemaga tegelema hakkavad. Nii saaks ülevaate, mis uuel vallal MTÜ-de osas kavas on, rääkis Loomemõisa üks eestvedajaid Eneli Kaasik.

“Meie 23. novembril korraldatav kodanikupäev käsitleb samuti kogukonna ja MTÜ-de kaasamist uutes omavalitsustes.

Saan tutvustada ka koos Jõgevamaa Koostöökojaga järgmisel aastal korraldatavat kogukondade kaasamise projekti, mis on mõeldud ka praeguse Pala ja Tabivere valla kogukondadele ja käsitleb just neidsamu, uutes omavalitsustes kogukondade kaasamise, teemasid. Ehk saame mingeid probleeme või kitsaskohti, mis kohtumisel üles kerkivad, selle projektiga lahendada. Hakkame detsembri alguses projekti tegevuskava kokku panema,” tutvustas lähemaid tulevikuplaane Kersti Kurvits.

Eneli Kaasiku sõnul on ta kutse saatnud uue valla kultuuri- ja külakomisjoni esimehele Aune Sepale, uue valla volikogu esimehele Üllar Loksile ja aseesimehele ning majanduskomisjoni esimehele Vahur Poolakule ning veel mitmele, kel on soov ühinenud omavalitsuse juhtimisel kaasa rääkida. “Osaleda on lubanud veel mitmete kodanikeühenduste esindajad,” lisas ta.

Loomemõisa kohapärimuskohvik, kus esmaspäevane kokkusaamine teoks saab, ei ole Eneli sõnul küll veel päris valmis, aga tegutseda on seal juba võimalik. Kui hästi läheb, avatakse see toitlustus- ja kultuuriasutus juba aasta lõpus.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus